vergi

Beklenen vergi muafiyeti kabul edildi
Beklenen vergi muafiyeti kabul edildi Yasaya göre berber, kuaför, basit usulde vergi, tutan 835 bin esnaf vergiden muaf olacak...
Youtube fenomenlerine yüzde 15 vergi!
Youtube fenomenlerine yüzde 15 vergi! YouTube başta olmak üzere sosyal medya üzerinden gelir elde edenler için yeni bir dönem başlıyor. Geliri 650 bin lirayı aşanlar beyanname verecek, kazançlarından yüzde 15 vergi alınacak. Geliri bu tutarın altında olanların ise beyanname verme, defter tutma, bildirimde bulunma yükümlülüğü olmayacak.
Asgari ücretin yüzde 34’ü vergiye gidiyor
Asgari ücretin yüzde 34’ü vergiye gidiyor Asgari ücretli yılın 122 günü vergiye çalışıyor. CHP, asgari ücretin vergi dışı bırakılması için kanun teklifi hazırladı.
İnternetten satış yapana otomatik vergi kapanı geliyor
İnternetten satış yapana otomatik vergi kapanı geliyor İnternet üzerinden satış yapıp gelir elde eden herkese otomatik vergi geliyor. İnternet üzerinden elde edilen 650 bin lirayı aşmayan kazançlar stopaj yoluyla otomatik vergilendirilecek.
Youtuber ve uygulama geliştirenlere vergi düzenlemesi
Youtuber ve uygulama geliştirenlere vergi düzenlemesi Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, AK Parti Milletvekillerinin imzasıyla TBMM Başkanlığına sunuldu. Toplam 64 maddeden oluşan teklifin önemli bir kısmı Vergi Usul Kanunu’nda yapılan değişikliklerden oluşuyor.
Esnafa vergi muafiyeti geliyor
Esnafa vergi muafiyeti geliyor Hükümet, pandemi nedeniyle uzun süre dükkanlarını açamayan ya da işlerinde sıkıntıya düşen küçük esnafa vergi muafiyeti sağlamak için harekete geçti. AK Parti, 65 maddelik Vergi Usul Kanunun'da değişiklik öngören yasa teklifini Meclis Başkanlığı'na sundu.
Vergilerimizi de artık patronlar belirleyecek
Vergilerimizi de artık patronlar belirleyecek Yüksek vergiler altında ezilen vatandaş Vergi Konseyi’nin yeniden faaliyete geçmesiyle umutlanırken, konseye kamu ihalelerinden de en çok pay alan, mega projeleri yapan müteahhit patronlar üye olarak atandı.