vergi

"Türkiye tek yürek" kampanyasında yapılan bağışlar vergiden düşer mi?
"Türkiye tek yürek" kampanyasında yapılan bağışlar vergiden düşer mi? Gelir İdaresi Başkanlığı, deprem bölgesine yapılan nakdi yardımlara ilişkin, "Bağış ve yardımlar vergiden değil, matrahtan düşülmektedir. Kazançtan indirim ile vergiden indirim tamamen birbirinden farklı kavramlardır" açıklamasını yaptı.
Kabine bugün toplanıyor
Kabine bugün toplanıyor Kabine Toplantısı bugün saat 15.00'te Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak. Toplantıda vergi ve SGK borçlarının yapılandırılması, Anayasa değişikliği teklifi ve İsveç'teki provokatif eylemlerin masada olması bekleniyor.
Ankara'da Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı'nda doğalgaz zehirlenmesi!
Ankara'da Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı'nda doğalgaz zehirlenmesi! Ankara'nın Altındağ ilçesindeki Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı'nda, doğal gaz tesisatındaki kaçak nedeniyle rahatsızlanan 25 kişi hastaneye kaldırıldı.
Bakan Nebati gelir vergisi tarifesini açıkladı
Bakan Nebati gelir vergisi tarifesini açıkladı Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 2023 yılı ücret gelirlerinde uygulanacak gelir vergisi tarifesini belirlediklerini bildirdi.
Apple vergi kaçakçılığı ile suçlanıyor!
Apple vergi kaçakçılığı ile suçlanıyor! Apple, Japonya'da vergi kaçakçılığı mağduru oldu. Apple Store'dan alışveriş yapan turistler, 98 milyon dolar vergi kaçırdı.
İstanbul Vergi Dairesi Başkanı'ından Cem Yılmaz'a 'vergi' teşekkürü
İstanbul Vergi Dairesi Başkanı'ından Cem Yılmaz'a 'vergi' teşekkürü İstanbul Vergi Dairesi Başkanı Rıza Bilgiç, Cem Yılmaz'a "Teşekkür Belgesi" takdim etti. O anları takipçileriyle paylaşan Yılmaz, "İstanbul Vergi Dairesi Başkanı Rıza Bilgiç'in nazik ziyareti beni mutlu etti. Gururlandım" ifadelerini kullandı.
Hadise'nin yeni eviyle ilgili olay iddia
Hadise'nin yeni eviyle ilgili olay iddia Şimdilerde tadilatta olan evine yerleşmek için gün sayan Hadise'yle ilgili ortaya yeni bir iddia atıldı.