vergi

Vergi indirimi yolda! Ücretlerin yıl içinde düşmesini önleyecek!
Vergi indirimi yolda! Ücretlerin yıl içinde düşmesini önleyecek! Asgari ücrete kadar olan kazançların vergi dışı bırakılmasının ardından ücretten alınan vergilerde de indirim geliyor. Ücretlerin vergi dilimi değişikliği nedeniyle yıl içinde düşmesi gündemden kalkacak.
Benzine pazartesi gecesi bir zam daha geliyor
Benzine pazartesi gecesi bir zam daha geliyor Akaryakıtta seçim sonrası başlayan zam yağmuru devam ediyor.
BTK duyurdu: Twitter'a reklam yasağı
BTK duyurdu: Twitter'a reklam yasağı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Twitter'a reklam verilmesini yasakladı.
Bodrum’a 1.845 TL’ye gitti dönüşte 2.192 lira ödedi!
Bodrum’a 1.845 TL’ye gitti dönüşte 2.192 lira ödedi! 15 Temmuz’da İstanbul’dan Bodrum’a giderken 1.402 TL’ye dolan 50 litrelik yakıt deposu dönüşte 1.702 TL’ye doldu. Köprü ve otoyollar da yol masrafını katladı.
Bir bardak kola içmek bile lüks oldu! 20 günde ikinci zam
Bir bardak kola içmek bile lüks oldu! 20 günde ikinci zam KDV oranları artışı sonrası kola ve gazlı içeceklere de zam geldi. 2.5 litre kolanın fiyatı 43 liraya yükseldi.
Thodex Fatih'e mahkemeden ilk hapis cezası
Thodex Fatih'e mahkemeden ilk hapis cezası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer, şirketine ilişkin Vergi Denetim Kurulu'na istenen belgeleri vermediği gerekçesiyle yargılandığı davada mahkeme kararını verdi.
İşte vergi zamlarıyla cebimizden çıkacak para
İşte vergi zamlarıyla cebimizden çıkacak para Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, enflasyon ve kredi kartı harcamaları sayesinde ilk 5 ayda 1,4 trilyon lira vergi topladıklarını, yeni vergi zamlarıyla 1 trilyon 71 milyar lira daha tahsil edeceklerini söyledi.