vergi


Alkollü içki ÖTV’sinde kasayı 5 il dolduruyor Alkollü içeceklerdeki Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) tahsilatında ilk 5 il sıralamasını İstanbul, İzmir, Mersin, Denizli ve Manisa aldı. En az ÖTV tahsil edilen 5 il ise Zonguldak, Sinop, Bartın, Çorum ve Erzincan.
Sözcü Gazetesi'ne 14.5 milyon TL rekor vergi cezası 2012'den bu yana her yıl düzenli olarak vergi incelemesine tabi tutulan Sözcü'ye 14.5 milyon TL'lik rekor vergi cezası kesildi. CHP’li Alpay Antmen’in hangi gazetenin ne kadar vergi ödediğine ilişkin önergesi “vergi mahremiyeti” gerekçesiyle yanıtlanmadı.
Emre Karayel: "Özel tiyatroların vergi borcu silinmeli" Tiyatro sahnesi ve ekranların sevilen ismi oyuncu Emre Karayel şu sıralar FOX'taki "Son Yaz" dizisinde avukat 'Fatih' karakterine hayat veriyor.
Aykut Erdoğdu: "Vergi cennetleri yayınlanmazsa kara listeye alınacağız" “Vergi cenneti ülkelerin listesi yayınlanmazsa Türkiye kara listeye alınacak” diyen CHP’li Aykut Erdoğdu, iktidarı adım atmaya çağırdı.
Milyoner avukatlar vergi rekortmeni oldu! Hukuk fakülteleri her yıl 20 bin mezun veriyor. Sayının bu kadar çok olması geliri düşürse de yıllık kazancı 100 milyon liraya yakın olan avukatlar var. İşte vergi rekortmeni olan avukatlar...
Kapalı dükkana e-adisyon şoku Esnaf hükümetten dükkan açma müjdesi beklerken, Maliye’den lokanta, pastane, kafe ve barlara en az 60-70 bin lira ek yük getirecek e-Adisyon düzenlemesi geldi. Müjde bekleyen esnaf teknoloji yatırımı yapmak zorunda kalacak.
Tuvana Türkay: "Evime vergi müfettişi gönderdiler" Oyuncu Tuvana Türkay, başına gelen ilginç bir olayı anlattı.