vergi


Borsada vergi belirsizliği: Yön ne olacak?
Borsada vergi belirsizliği: Yön ne olacak? Borsa İstanbul'da vergi gündemiyle başlayan kayıplar yeni haftada da sürüyor. Endekste marttan bu yana ilk kez 5 gün üst üste negatif kapanış gerçekleşirken piyasa vergi gündeminin netleşmesine odaklandı.
Köyde ev, kıyıda yazlığı olan yandı!
Köyde ev, kıyıda yazlığı olan yandı! İkiden fazla evi olana katlamalı Emlak Vergisi getirilmesine yönelik düzenleme taslağı, yazlıkçılarla köyünde evi olanların vergi yükünü artırabilir.
Sıfır araç ÖTV’si temmuzda artabilir
Sıfır araç ÖTV’si temmuzda artabilir İktidar, 2023’te kurumlara vergi muafiyeti sağlamasaydı, yaklaşık 1.4 trilyon liralık bütçe açığı gerçekleşmeyecekti. Bu yıl da muafiyetler devam ederse 2.2 trilyon TL vergi tahsil edilemeyecek.
Ev sahibine yük kiracıya zam
Ev sahibine yük kiracıya zam Yeni düzenlemeyle kira vergisinin yüzde 50’den fazla artması ev sahibinin bu vergi yükünü kiracıya yansıtması bekleniyor.
KDV hilesiyle devleti soyuyorlar!
KDV hilesiyle devleti soyuyorlar! Restoran, kafe, eczane, bar, fırında KDV suistimalleri ayyuka çıktı. Uyanık esnaf, fişi %10 yerine %1 KDV ile kesiyor. Böylece devleti milyarlarca TL vergi kaybına uğratıyor. Maliye sahaya indi...
Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin soruşturmasında flaş gelişme
Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin soruşturmasında flaş gelişme Türkiye gündemini sarsan Dilan ve Engin Polat çiftinin soruşturmasında flaş bir gelişme yaşandı.
Memlekete giden Maliye’ye 2 bin TL ödedi
Memlekete giden Maliye’ye 2 bin TL ödedi Bayramda otomobiliyle memleketine gitmek için ortalama 1.600 kilometre yol yapan bir vatandaş depoyu 5 bin liraya doldurdu devlete 2 bin lira vergi ödedi.