vergi


Bir dini vakfa daha vergi muafiyeti
Bir dini vakfa daha vergi muafiyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla 15 Eylül’de Milli Gençlik Vakfı’na da vergi muafiyeti hakkı tanındığı ortaya çıktı.
AB enerji şirketlerine ek vergiler getirmeyi teklif edecek
AB enerji şirketlerine ek vergiler getirmeyi teklif edecek Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, AB enerji şirketlerinin aşırı yükselen gelirlerine ek vergiler getirmeyi teklif edeceğini bu sayede 140 milyar eurodan fazla bir meblağ toplanacağını ifade etti.
Cep telefonunun fiyatı vergiyle ikiye katlanıyor
Cep telefonunun fiyatı vergiyle ikiye katlanıyor Türkiye’de yaklaşık 30 bin TL fiyatla satışa çıkan iPhone 14, Almanya’da 18.2 bin TL’ye, İngiltere’de 17.8 bin TL’ye satılıyor. Türkiye’de verginin vergisi de alınınca 15 bin TL’lik akıllı telefondan alınan vergi 15 bin TL’ye ulaşıyor.
Maliye 40 futbolcuyu incelemeye aldı!
Maliye 40 futbolcuyu incelemeye aldı! 2020 yılına ait beyanlarını yapmayan ya da eksik beyanda bulunan 40 futbolcu için inceleme başlatıldı. Bunlardan 7'sinin yabancı, 33'ünün yerli olduğu öğrenildi. İncelenenler arasında kulüplerinden ayrılanlar da var.
Vergi, harç ve cezalara tarihi zam geliyor
Vergi, harç ve cezalara tarihi zam geliyor Vergi uzmanı Dr. Ozan Bingöl, önümüzdeki üç ayda üretici enflasyonu “sıfır” bile olsa 2023 vergi ve ceza artışlarına esas teşkil edecek 2022 yılı yeniden değerleme oranının yüzde 117,33 olacağı uyarısında bulundu. Önlem alınmazsa tarihi zamlar gelecek.
Lüks markalar Türkiye'ye veda ediyor
Lüks markalar Türkiye'ye veda ediyor TMD Başkanı İzzet Stamati, “Vergilerin de yol açtığı yüksek maliyetler fiyat tutturmalarını zorlaştırıyor. Birçok marka, üretim için Uzakdoğu’nun yerine Cezayir, Tunus, Fas ve Mısır’a yöneliyor” dedi.
Nusret'in restoranı vergi kaçakçılığından mühürlendi!
Nusret'in restoranı vergi kaçakçılığından mühürlendi! Ünlü işletmeci Nusret’in restoranı, 25 bin Euro’luk faturaya makbuz kesmediği gerekçesiyle iki gün mühürlendi.