vergi


Beyaz eşya sektöründe üretim risk altında Dünyanın ikinci büyük üreticisi olan Türkiye beyaz eşya sektörü dertli. Hammadde sıkıntısıyla maliyetleri artan üreticiler, vergilerin kaldırılmasını istiyor.
Kemal Kılıçdaroğlu: "Vergiyi asgari ücretliden değil kaçakçıdan al" CHP Grubu’nda konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, asgari ücretin net 3 bin 100 lira olmasını istedi. “Asgari ücretliden hangi vergiyi alacaksınız? Zaten geçinemiyor” diye konuştu.
Espasnet vergi kaçırmaktan yargılanacak! Saadet zinciri yöntemiyle "coinspace" ve "firstcoin" isimli dijital paralar üzerinden sanal vurgunla 250 milyon euro toplayarak dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla hakkında onlarca soruşturma başlatılan Espasnet isimli şirketin vergi kaçırdığı da ortaya çıktı.
Sisal Şans’tan “KDV” açıklaması geldi Sisal Şans’ın açıklamasında, TVF’nin kendilerine hasılat üzerinden yüzde 9.5’luk komisyon ödediğini belirterek, “Komisyon bedelinin üzerinden hesaplanan yüzde 18 KDV ise devlete ödenmekte olup kurumumuza herhangi bir vergi muafiyeti sağlanmamaktadır” denildi.
Trump'tan giderayak Biden'e soruşturma! İki yıl önce Trump tarafından Delaware Başsavcılığı’na getirilen Hunter Biden hakkında soruşturma başlattı.
Milli Piyango meğer Demirören’e çıkmış! Devlete bağlıyken yüzde 18 KDV alınan Milli Piyango’nun Türkiye Varlık Fonu tarafından 10 yıllığına SISAL ortaklığına kiralanmasıyla KDV oranı da sıfırlandı.
MTV ve cezalara büyük indirim! Gelir İdaresi Başkanlığı'na verilen talimatla ekonomide büyük barış dönemi resmen başladı ve otomobili olan vatandaşlara müjdeli haber geldi.