vergi

Kripto parada yasa yolda
Kripto parada yasa yolda Meclis gündemine kısa süre sonra gelmesi beklenen kripto yasasıyla ilgili değerlendirmede bulunan Ekonomist Prof. Dr. Seyfettin Erdoğan, vergilendirmenin ‘beyan esası’na göre ve kayıt dışılığı önleyecek oranda olması gerektiğini söyledi.
Eczanelerin tabela vergisi sıfırlanıyor
Eczanelerin tabela vergisi sıfırlanıyor Seçimlerde 26 bin eczacının oyunu almayı hedefleyen hükümet, eczanelerin tabela vergisini kaldırmaya karar verdi. Karar muhalefet belediyelerin gelirini düşürecek.
TikTok 93 milyon lira vergi ödedi
TikTok 93 milyon lira vergi ödedi Türkiye’de 2018 yılından beri faaliyet gösteren video platformu TikTok’un, 2021 yılında 92,9 milyon lira Dijital Hizmet Vergisi ödediği açıklandı.
Eczanelere tabela vergisi geldi
Eczanelere tabela vergisi geldi Ülke genelindeki 26 bin eczaneye kötü haber. Danıştay, ‘E’ logosunun reklam amacı taşıdığına hükmetti.
Vergi süreleri 31 Ocak'a ertelendi
Vergi süreleri 31 Ocak'a ertelendi Olumsuz hava koşulları nedeniyle Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan vergi ve beyannamelere yönelik önemli bir hamle geldi.
Prens Harry ve Meghan Markle hanedanlık kuruyor!
Prens Harry ve Meghan Markle hanedanlık kuruyor! Kraliyet ailesinden ayrılan ve kendi paralarını kazanacaklarını açıklayan Prens Harry-Meghan Markle çifti, dev anlaşmalara imza atmak için büyük bir şirketler ağı kuruyor. Çift güçlü ajanslardan, avukatlardan ve yayıncılardan oluşan bir ekibi arkasına aldı.
YouTuber'lara vergi düzenlemesinde ayrıntılar belli oldu
YouTuber'lara vergi düzenlemesinde ayrıntılar belli oldu Kamuoyunda “YouTuber vergilemesi” olarak adlandırılan sosyal içerik üreticiliğiyle mobil cihazlar için uygulama geliştiriciliğinden elde edilen kazançların istisna edilmesi uygulamasının esasları belirlendi.