Yemeksepeti


Yemeksepeti'ndeki veri ihlaline milyonluk ceza 21 milyondan fazla kişinin verilerinin çalınmasına sebep olan ihmali soruşturan Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK), Yemeksepeti uygulamasına en üst sınırdan ceza kesmeyi planladıkları öğrenildi.
Yemeksepeti'nde 'hack' olayının detayları ortaya çıktı Online yemek sipariş platformu Yemeksepeti’nin uğradığı siber saldırı ile ilgili olarak Kişisel Verileri Koruma Kurumu’ndan (KVKK) da beklenen açıklama geldi.
Yemeksepeti’nden açıklama: 'Hacklendik' Yemeksepeti, siber korsanlar tarafından saldırıya uğradığını ve müşterilerin bir kısmının bilgilerinin çalındığını açıkladı. Şirket yönetimi, kullanıcıların kredi kartı bilgilerine erişilemediğini, bu bilgilerin güvende olduğunu belirtti.
Yemeksepeti’nden 1 milyon TL destek Yemeksepeti, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu aracılığıyla sektör çalışanlarına 1 milyon TL’lik destekte bulundu. Verilen destekle federasyon çatısı altındaki işyerlerinde çalışan 2 binden fazla çalışana en az 300 TL en fazla 500 TL şeklinde ödeme yapılacak.
Yemek Sepeti CEO’suna "maskeli takip" şoku! Yemek Sepeti isimli şirketin idari işler müdürü geçtiğimiz günlerde polis merkezine gitti.
Simge Sütşurup kendisine sipariş getiren virüslü kuryeyi savcıya ihbar etti Sosyetenin genç ismi Simge Sütşurup, Covid-19 hastası olmasına rağmen kendisine sipariş getiren kuryeyi ve onu gönderen şirketi “İnsan sağlığını tehlikeye atıyorlar” diyerek savcılığa şikayet etti.
Simge Sütşurup'tan Yemeksepeti'ne veryansın! Yemeksepeti’nin Corona virüslü kuryesi Melis ve Simge Sütşurup’a yemek götürürken HES'e takıldı.