zam


Gıda zammında dünya lideriyiz Tarımda dışa bağımlılığı her geçen gün artan Türkiye, gıda fiyatlarında yıllık yüzde 20.6’ya ulaşan artışla OECD ülkeleri arasında şampiyon oldu.
Kılıçdaroğlu: "Emekliye reva görülen bu ücret artışını kabul etmiyorum" Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TÜİK’in enflasyon rakamlarıyla, memur ve emeklilerin açlık sınırının altında bir zam yapılmasını eleştiren bir paylaşımda bulundu.
Meral Akşener: "Emekliye bu zamla ‘Aç kal’ diyorlar" İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, emekli ve memur maaşına yapılacak zam oranı ile yıllık enflasyonun yüzde 14.6 açıklanmasını “’Aç kal’ diyorlar” sözleriyle eleştirdi.
Alkollü içkilere ÖTV zammı geldi Alkollü içkilerden alınan özel tüketim vergisi (ÖTV) yüzde 17.07 oranında artırıldı. Vergideki artışın fiyatlara yansıması bekleniyor. Biradaki maktu ÖTV tutarı 2,0442 TL’den 2,3933 TL’ye, rakıdaki ÖTV 279,29 TL’den 326,99 TL’ye çıkartıldı.
Emeklilerin zamlı maaşları netleşiyor Milyonlarca emekli günlerdir merakla beklediği yeni zamlı maaşlarını bugün öğrenecek.
Vatandaşı çarpan zamlar TRT'yi ihya ediyor TRT’nin 2019’daki geliri 3.1 milyar lirayı buldu. Bu paranın yüzde 88.8’i bandrol ücreti ve vatandaşın elektrik faturasından geldi. Elektriğe yapılan yüzde 6 zam sonrası TRT’nin aldığı pay daha da artacak.
Son elektrik zammı büyük tepki çekti! Elektriğe yeni yılla birlikte yüzde 6'lık zam gelirken, Elektrik Mühendisleri Odası, "Asgari yaşam koşullarında dört kişilik bir ailenin 1 Ocak 2020’de 163,4 TL olan elektrik faturası 183,4 TL’ye yükselmiş oldu” dedi.