zam


Gıda zammı ücret zammını yuttu Son bir yılda işçi, memur ve emeklinin maaşı yüzde 13.5 ila yüzde 15 arasında artarken temel gıda maddelerinde gelen zam ücret zammının 4 katını aştı...
Memur ve emekli zammının yarıdan fazlası 1 ayda eridi Memura yıl başında 114 lira zam vermişlerdi, enflasyon bir ayda 64 lirasını geri aldı. Memurun elinde 50 TL kaldı. Reel zam verilmeyen emekli ise eksiye geçti.
İlaç fiyatlarına yüzde 22 zam geliyor! Büyük bir mali sıkıntı yaşayan SGK, bazı ilaçlar için fiyat sınırlaması getiriyor. Döviz kurunda yapılacak ayarlama ile bu ay ilaç fiyatlarında yüzde 22’yi bulan zam yaşanacak.
Doğalgaza yine zam geldi Havaların soğumasıyla birlikte tüketimi artan doğalgaza bir zam daha geldi. BOTAŞ'tan yapılan açıklamaya göre şubat ayında konut, ticarethane, sanayi ve elektrik üretim santralleri abone gruplarına yüzde 1 zam yapıldı.
Avrasya Tüneli geçiş ücretine yine zam geliyor Avrasya Tüneli’ne 1 Şubat’tan itibaren yüzde 20.8 zam geleceği tahmin ediliyor. Sözleşmeye göre yapılan hesaplamalara göre, tünelden tek yön geçiş ücreti 43.98 TL olacak. Devlet, verdiği araç geçiş garantisi nedeniyle şirkete sadece 2020 yılı için 472 milyon TL ödeyecek.
Gıda zammında dünya lideriyiz Tarımda dışa bağımlılığı her geçen gün artan Türkiye, gıda fiyatlarında yıllık yüzde 20.6’ya ulaşan artışla OECD ülkeleri arasında şampiyon oldu.
Kılıçdaroğlu: "Emekliye reva görülen bu ücret artışını kabul etmiyorum" Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TÜİK’in enflasyon rakamlarıyla, memur ve emeklilerin açlık sınırının altında bir zam yapılmasını eleştiren bir paylaşımda bulundu.