Leonardo da Vinci’yi de geride bıraktı

ABD’nin Grand Central İstasyonu'nunda sergilenen, 14 metrelik yükseklikte, tamamı gerçek 2 bin 600 üniversite diplomasından yapılmış ve değeri 470 milyon dolar olan, dünyanın en pahalı sanat eseri "Da Vinci of Dept" ziyaretçi akınına uğradı.

Leonardo da Vinci’yi de geride bıraktı

Sözcü Gazetesi'nin haberine göre Amerika'daki üniversite eğitiminin yükselen maliyetine dikkat çekmek için, üniversite kampüslerinde uzun süredir tercih edilen bira markası Natural Light’in sanat eseri, bilinen en pahalı sanat eseri olan Leonardo da Vinci'nin Salvator Mundi (450.3 milyon olan) tablosunu dahi geride bıraktı.

Leonardo da Vinci’yi de geride bıraktı

İçecek firması, Amerika’da dört yıllık üniversite eğitiminin ortalama maliyeti olarak belirlediği 180 bin dolar çarpı sergilenen 2 bin 600 diploma için, 470 milyon dolarlık değeri elde ederek, bu çalışmanın şimdiye kadar yapılmış en pahalı sanat eseri olduğunu ileri sürdü.

Marka, ortaya çıkan sanat eserini “Tasarım, öğrencilerin hem borç krizi ölçeğini göstermeyi, hem de kolej borcunun yükü altında olanlar için yarattığı kaotik etkiye dikkat çekmeyi amaçlıyor” şeklinde tanımlıyor.

ABD'de öğrenci kredisi borcu 1,7 trilyon dolar olarak 2021’de rekor seviyeye ulaştı.

Leonardo da Vinci’yi de geride bıraktı - Resim : 2