Özge Ulusoy acı kazanın ardından içini döktü: "Böyle vicdansızlık olur mu?"

20 gün önce babası Haydar Ulusoy'u acı bir kazada kaybeden Özge Ulusoy, Kanal D Haber'e çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Özge Ulusoy acı kazanın ardından içini döktü: "Böyle vicdansızlık olur mu?"

Ünlü manken Özge Ulusoy'un babası Haydar Ulusoy, 4 Aralık'ta Ankara'da karşıdan karşıya geçerken araba çarpma sonucu hayatını kaybetti.

Babasının ani ölümüyle yıkılan Ulusoy, Kanal D Haber'e verdiği röportajda kazanın detaylarını ve tutuklanan şoförün ifadelerini anlattı.

"KAZA DEĞİL, CİNAYET ÖRTBAS EDİLİR"

Olayın bir kaza değil cinayet olduğunu ileri süren Ulusoy, "Neden bir kazayı örtbas etmek isteyesiniz ki, adı üzerinde kaza, cinayet örtbas edilir" diyerek kazaya sebebiyet verdiği için tutuklanan şoförün çelişkili ifadeler verdiğini söyledi.

"BABAMIN ARABANIN ÜZERİNE ATLADIĞI İDDİA EDİLİYOR"

Babasının lojmanlardan alışveriş yaptığı, fişiyle de bunu belgelediğini açıklayan Ulusoy, elindeki kaza raporlarında bu olayın farklı anlatıldığını iddia etti.

 

 Raporlardaki detayları göstererek sözlerine devam eden Ulusoy, "Onlar da babamın bu noktadan çıktığını, yaya geçidine gitmeyip oradan ileriye geçip refüje çıkıp, arabanın üzerine düştüğünü ya da atladığını iddia ediyorlar. Oysa elinde poşetlerle buradan buraya gitmez. Otopsi raporunda da bütün yaraları sol tarafında. Buradan gelse zaten sağdan vurulması gerekiyor" diyerek tepki gösterdi.

Sürücü tutuklanıp, cezaevine gönderildi ancak Özge Ulusoy, kaza sonrası verilen ifadelere ve olay yeri krokisinin doğru olmadığını iddia etti.

Tutuklanan sürücünün ifadelerine değinen ünlü isim, "Komple çelişkilerle dolu! Fren yaptığını söylüyor, fren izi yok! 50 km'nin altında gittiğini söylüyor ve hafif sağa kırdığını söylüyor. Bunların hepsi yalan. Babama 50 km'nin altında çarpsaydı, babam şu anda hastanedeydi. Merhamet yok, herkese yalan söylüyorlar, böyle bir vicdansızlık olabilir mi?" ifadelerini kullandı.

Özge Ulusoy acı kazanın ardından içini döktü: "Böyle vicdansızlık olur mu?"