TBMM'de tansiyon yükseldi: "Baban parsel parsel kime sattı lan arsaları?"

TBMM’de çok sert FETÖ tartışması yaşandı. CHP’li ve AKP'li vekiller karşılıklı olarak birbirlerini suçladı. Dozu yüksek atışmalar tutanaklarda yer aldı.

TBMM'de tansiyon yükseldi: "Baban parsel parsel kime sattı lan arsaları?"

Sözcü Gazetesi'nden Zekeriya Albayrak'ın haberine göre TBMM’de 8.Yargı Paketi görüşülürken çok sert FETÖ tartışması yaşandı. CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, AKP’li vekillere, "Hepiniz FETÖ’cüsünüz, FETÖ’nün okullarında okudunuz, dershanelerine gittiniz" dedi. 

"GIRTLAĞINA KADAR HARAM YEDİN"

AKP’li Osman Gökçek laf atınca Tanal, "Sen FETÖ okulunda okudun, gırtlağına kadar haram yedin. İnsanda biraz utanma olur. Ankara’daki arsaları FETÖ’ye parsel parsel satan baban değil mi?" diye sordu.


TBMM'de tansiyon yükseldi: "Baban parsel parsel kime sattı lan arsaları?"


Osman Gökçek ise FETÖ’ye ait İzmir Yamanlar Koleji'nin, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in kızına ödül verdiğini iddia etti. 

"TV'Yİ BABANIN PARASIYLA MI KURDUN?"

CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın da "Baban parsel parsel kime sattı lan arsaları? Hangi yüzle konuşuyorsun!" dedi.

Gökçek ise Günaydın’ın sekreterinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nce tahsis edilen araca bindiğini öne sürdü. TBMM'de tansiyon yükseldi: "Baban parsel parsel kime sattı lan arsaları?" - Resim : 2

CHP Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen de "Televizyonu babanın parasıyla mı kurdun Osman efendi?" diye sordu.

"FETÖ'NÜN DANİSKASISIN"

AKP Bursa Milletvekili Mustafa Varank, “FETÖ medyasının önünde bağırıyordun” diye laf atınca Tanal "Sen FETÖ’nün daniskasısın, kaç kere Pensilvanya’ya gittin" karşılığını verdi. 

"FETULLAH İÇİN MUHTEREM DİYORDU"

Tanal, oturumu yöneten TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ’a da "Fetullah için muhterem diyordu" hatırlatması yaptı. 

"BEN ONLARI ÇÖPE ATTIM"

Bozdağ ise "Ben onları çöplüğe attım, oraya elinizi soktukça sizin de eliniz kirlenir" cevabını verdi. 

"ÇORBACI İLE BOYACI İÇERDE"

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Kayışoğlu ise "Çöplüğe atınca suç olmaktan çıkıyor ama baklavacı içerde, FETÖ’ye parsel parsel arsa satan dışarıda" dedi.


TBMM'de tansiyon yükseldi: "Baban parsel parsel kime sattı lan arsaları?" - Resim : 3


CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın da AKP’lilere "Çorbacı ile boyacı içerde, söyleyin hanginiz FETÖ okulunda okumadınız?" diye sordu ve AKP’li bazı vekiller, "Ben" diyerek ellerini kaldırdı. 

"MEMLEKETTE HUKUK OLSA OSMAN DIŞARIYA ÇIKAMAZ"

Günaydın, "Bank Asya’ya hanginiz para yatırmadınız? Hanginiz Pensilvanya’ya gitmediniz? Kadere bak, Melih Gökçek’in oğlu Osman dürüstlük dersi vermeye çalışıyor. Bu memlekette hukuk olsa Osman dışarıya çıkamaz” dedi.


TBMM'de tansiyon yükseldi: "Baban parsel parsel kime sattı lan arsaları?" - Resim : 4