"Uğur Akkuş dolandırdı, Nihat Özdemir borcu temizledi" iddiası!

Habertürk yazarı Yasemin Güneri, eşi Ebru Şallı ile birlikte başta Amerika olmak üzere dünyanın dört bir tarafını gezip tatil yapan Uğur Akkuş hakkında dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

"Uğur Akkuş dolandırdı, Nihat Özdemir borcu temizledi" iddiası!

Uğur Akkuş dolandırdı, Nihat Özdemir borcu temizledi...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve pek çok bakanla çekindiği fotoğrafları kullanarak Kuveyt Emiri’nin yakın akrabalarının başında olduğu Kuveyt Öksüzler Vakfı’nı yaklaşık 20 milyon dolar dolandıran Uğur Akkuş, geçtiğimiz şubat ayında hakkında başlatılan haciz işlemlerini kaleme aldığım için benim hakkımda suç duyurusunda bulunmuştu.

Suç duyurusuna ilişkin “takipsizlik” kararı verildi.

Kuveyt nezdinde ülkenin itibarını zedeleyen ve dolandırdığı 20 milyon dolar nedeniyle konunun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kadar iletilmesine neden olan Akkuş’un neden olduğu sorun çözüldü.

Kuveyt Emiri’nin bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şikayet ettiği Akkuş’un dolandırdığı 20 milyon doların tahsilatı için açılan davalar halen devam ediyor. Davalar devam ederken, Kuveyt'te çok sayıda yatırımı bulanan eski Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, 20 milyon doları Kuveytlilere ödedi.

Kuveyt ile Türkiye arasındaki ilişkilerin bozulmasına neden olan dolandırıcılık işinde yargılamanın sonuçlanmasını beklemeden, dosyalar kapanmadan borcu ödeyerek Türkiye ile Kuveyt’in ilişkilerinin düzelmesini sağladı. Borç ödendikten sonra Kuveyt ile ilişkiler düzeldi.

Yargılama sonunda Akkuş’un dolandırdığı 20 milyon dolar tahsil edilirse, Kuveyt parayı Özdemir’e iade edecek.

Uğur Akkuş hakkında Kuveytli iş adamını dolandırdığı iddiasıyla açılan davaların yanı sıra eski eşi Gonca Derin’in açtığı davalar da halen devam ediyor. Eşine şiddet uyguladığı iddiasıyla aldığı hapis cezasını açık cezaevinde geçirmesine karar verilen Akkuş’un, pandemi nedeniyle cezaevine de girmekten kurtulduğu öğrenildi.

Eşi Ebru Şallı ile birlikte başta Amerika olmak üzere dünyanın dört bir tarafını gezip tatil yapan Akkuş’tan dolandırdığı iddia edilen 20 milyon doların tahsil edilip edilemeyeceği de merak konusu oldu.

Yasemin GÜNERİ / HABERTÜRK

https://www.haberturk.com/yazarlar/yasemin-guneri/3526084-ugur-akkus-dolandirdi-nihat-ozdemir-borcu-temizledi