Ümit Erdim soluğu mahkemede aldı!

Waffle yemek için gittiği restoranda videosu çekilen Ümit Erdim, daha sonra kendisini firmanın reklam yüzü olarak gördü. “Görüntülerim izinsiz kullanıldı” diyen Erdim, suç duyurusunda bulundu.

Ümit Erdim soluğu mahkemede aldı!

Sabah Gazetesi'nden Dilek Yaman Demir'in haberine göre ünlü oyuncu Ümit Erdim, Etiler'de bulunan lüks bir restorana giderek waffle yemek istedi. İddiaya göre mekan sahibinin ısrarı üzerine mutfağa giren oyuncu, firmaya ait önlüğü giyerek bir de video çektirdi. Erdim, bir süre sonra reklam panolarında söz konusu waffle markasının reklam yüzü gibi lanse edildiğini, fotoğrafının kendisinden izinsiz kullanıldığını gördü.

Ümit Erdim soluğu mahkemede aldı!

Ünlü sanatçı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

ÖZEL HAYATIN İHLALİ SUÇU

Soruşturmada firma sahibi Adnan U.'nun ifadesi alındı. İşletmeci, Erdem'in restorana geldiği gün mutfağa girip waffle yapmak istediğini, önlüğü giyip waffle'ın nasıl yapıldığını tarif eden video çekmeyi teklif ettiğini belirtti. Adnan U., "İşletme adını söyleyerek afiyet olsun sözlerini de zorla söyletmiş olamam. Kendi isteğiyle video çektirdi" diye suçlamayı reddetti.

Savcılık soruşturma sonunda Erdim'in rızası ile çekilen görüntülerinin, rızası olmadan reklam amaçlı billboardlarda yayınlanmasına neden olan işletmeci Adnan U.'ya özel hayatın gizliliğini ihlal suçundan dava açtı.

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapılan yargılamada hakim karşısına çıkan Erdim, videoyu isteyerek çektirdiğini ama video ve görüntülerin reklam amaçlı kullanılacağını bilmediğini, billboardlarda resmini görünce şok yaşadığını anlattı. Dava devam ediyor.