Ünlü işadamı Moiz Mitrani ev sahibiyle davalık oldu

Ünlü iş adamı Moiz Mitrani, kiraladığı villanın kirası ve aidatını ödemeyince ev sahibiyle mahkemelik oldu.

Sabah Gazetesi'nden Atakan Irmak'ın haberine göre Mitrani sahibi olduğu Kurtuluş Finans ve Danışmanlık Şirketi için Sarıyer'de bulunan bir villayı kiraladı. Lüks villayı şirket merkezi olarak kullanan Mitrani, kira ve aidat ödemelerinde aksaklık yapınca ev sahibi ile tartışmaya başladı.

Ev sahibi Müge Ç., iş adamının villayı terk etmesini isteyince başına gelmeyen kalmadı. İddiaya göre Moiz Mitrani villayı terk ederken elektrik prizlerinden yer parkelerine, klimadan kapı tokmaklarına kadar söküp götürünce ev sahibi savcılığa başvurarak iş adamı hakkında şikâyetçi oldu. Genç kadın tarafından savcılığa sunulan şikâyet dilekçesinde Moiz Mitrani'nin, 23 aylık aidat ve 4 aylık kira borcunu ödemediği, villayı boşalttığı, anahtarı da şoförü ile gönderdiği, evin taşınmazı olarak bulunan bulaşık makinesi, şömine, kombi, duşakabinin bile yerinde olmadığı belirtildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı şikâyet üzerine Moiz Mitrani hakkında soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında iş adamının kiraladığı villada taşınmaz olarak bulunan malzemeleri yanında götürdüğü ve bu kapsamda ev sahibini 42 bin 800 liralık bir zarara uğrattığını tespit etti.

Savcılık soruşturma sonunda Moiz Mitrani hakkında 13 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi.