“Veyis Ateş SBK’dan 10 Milyon Euro istedi” iddiası!

Gazete Pencere Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Oğhan, HaberTürk yazarı Sevilay Yılman ile bir telefon görüşmesi yaptığını, bu görüşmede Yılman’ın Veyis Ateş’in Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon Euro istediği ve bu pazarlığın ses kaydının bir bölümünü dinlediğini söylediğini aktardı.

“Veyis Ateş SBK’dan 10 Milyon Euro istedi” iddiası!

MedyaRadar'ın haberine göre Yavuz Oğhan, canlı yayında Veyis Ateş’in söz konusu iş adamı ile 12-13 dakikalık bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini Sevilay Yılman’ın da bu görüşmenin yaklaşık 3 dakikasını dinlediğini ve bu konuyu yarınki köşesinde kaleme alacağını söyledi.

Oğhan, HaberTürk yazarı Sevilay Yılman‘ın Ateş ile Korkmaz arasındaki telefon görüşmesinin ses kaydını dinleyip kendisine söz konusu iddiayı anlattığını da söyledi.

Yavuz Oğhan’ın konuyla ilgili canlı yayında aktardığı bilgiler şöyle:

“O kaydı ‘abla’ dediği bir isme dinlettiğini söylüyor. Abla dediği kişi de Sevilay Yılman. Zaten kendisi yazdı; 'Sezgin Baran Korkmaz bana ‘Abla’ der. İlişkimi reddedecek durumda değilim. Onunla muhabbetim vardı' dedi. Sonrasında bir açıklama yaptı. ‘Sürekli benim üstüme geliyorsunuz. Asıl maaşa bağladığı ve aracı olup 10 milyon euro isteyen gazetecileri konuşun’ dedi.

“VEYİS ATEŞ SBK’DAN 10 MİLYON EURO İSTEDİ”

Sevilay Yılman 'Aynı Fatih Altaylı gibi beni yabancı bir numaradan aradı. Veyis Ateş’in uygun zemini hazırlamak ve Türkiye’ye dönmek için 10 milyon euro istediğini söyledi.' dedi. Sevilay Yılman 10 milyon euroluk pazarlığın olduğu ses kaydını telefondan dinlemiş.

“İŞİN ÇÖZÜLMEZSE PARAN BENDE EMANET”

Veyis Ateş, hakkındaki iddiaları ortadan kaldırmak ve Türkiye’ye dönüşünü sağlamak için Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon euro istemiş. Aynı telefon konuşmasında yer alan detaylarda SBK, Veyis Ateş’e bir soru yöneltmiş: 'Parayı verdim, yine de dönemezsem benim param ne olacak?' Veyis Ateş ise ‘Bu işi masada çözmemiz lazım. Eğer senin işin çözülmezse parayı vermem, senin paran bende emanet’ demiş. Gazeteci Yılman ayrıca, ses kaydındaki kişinin gayet Veyis Ateş’e ait olduğunu teyit etmiş.”