Veyis Ateş suç duyurusunda bulundu mu?

Sedat Peker'in ve SBK Holding'in firari patronu Sezgin Baran Korkmaz'ın iddialarının ardından sessizliğe bürünen Veyis Ateş, ilk olarak Odatv'ye konuşmuş ve Habertürk'te yayına çıkmamasının Sedat Peker'in iddialarıyla ilgisinin olmadığını ifade etmişti.

Sezgin Baran Korkmaz'tan 10 milyon euro istediğine dair iddialar ve mal varlığıyla ilgili tartışmaların ardından Veyis Ateş Halk TV'de İsmail Saymaz'ın sorularını yanıtladı. 

Ateş, mal varlığıyla ilgili çıkan tartışmalara ilişkin "Bugün Cuma. Ben Pazartesi gününden itibaren tEknem, boğazda yalım, boğazda yalım, ne kadar iddiam varsa soruşturulsun isteyeceğim" dedi. 

Saymaz'ın "Kendin savcılığa mı başvuracaksın?" sorusuna ise Ateş, "Evet. Son yıllarda benim üstüme, yakın arkadaşlarıma, herhangi bir servet çoğalması, aşırı zenginleşme var mı buyursun araştırsınlar" diye yanıt verdi. 

Odatv'den Uğur Can Biçer Veyis Ateş'e ulaşarak "Pazartesi suç duyurusunda bulunacağınızı söylemiştiniz. Suç duyurusunda bulundunuz mu?" diye sordu. 

Henüz suç duyurusunda bulunulmadığını aktaran Ateş, "Avukat arkadaşlar hazırlıklarını yapıyor" dedi. 

"Suç duyurunuz bugün içinde tamamlanacak mı?" sorusuna ise Ateş, "Arkadaşlarla görüşüyoruz. Yakında duyarsınız" yanıtını verdi. 

(Odatv.com)