Ata Demirer'in "Bursa Bülbülü" film müzikleriyle de olay oldu

Türk sinema ve televizyonunun usta senarist, oyuncu ve müzisyeni Ata Demirer, BKM yapımcılığında Disney+’ta yayınlanan yeni filmi “Bursa Bülbülü”nün soundtrack albümü ile müzikseverleri 80’li yıllara götürüyor.

Ata Demirer'in "Bursa Bülbülü" film müzikleriyle de olay oldu

12 parçadan oluşan albüm BKM etiketiyle şimdi tüm dijital platformlarda yayında!


Ata Demirer'in "Bursa Bülbülü" film müzikleriyle de olay oldu


12 parçadan oluşan albümünde filme özel hazırlanan üç yeni eser de yer alıyor. Dillere pelesenk olacak değerdeki yeni eserlerden “Beyaz Zambaklar”ın sözleri Ata Demirer’e müziği Ata Demirer ve Taşkın Sabah’a, “Unutma Beni” ve “Bursa Kızları” adlı şarkıların sözleri Ata Demirer’e müzikleri ise Taşkın Sabah’a ait.  

Taşkın Sabah’ın müzik direktörlüğünde ve Taşkın Sabah Stüdyosu’nda kaydedilen albümün mix-mastering’i Tarık Ceran tarafından yapıldı.

ATA DEMİRER VE USTA MÜZİSYEN TAŞKIN SABAH’IN İMZASINI TAŞIYAN ‘BURSA BÜLBÜLÜ’ SOUNDTRACK ALBÜMÜNE AİT PLAK ÇOK YAKINDA TÜM MÜZİK MARKETLERDE!


Ata Demirer'in "Bursa Bülbülü" film müzikleriyle de olay oldu - Resim : 2

 

Plak olarak hazırlanan Bursa Bülbülü Orijinal Film Müzikleri, LP olarak Kalan Müzik & BKM iş birliği ile Şubat ayında müzik marketlerde satışa sunulacak. Ata Demirer'in "Bursa Bülbülü" film müzikleriyle de olay oldu - Resim : 3


Ata Demirer soundtrack albümünü şu sözlerle anlattı:

“Bursa Bülbülü izleyicileri 80’li yılların taverna ve gazino dünyasına götürüyor… Seksenli yıllarda Bursa’da düğünlerde, kınalarda büyük bir hevesle müzik yapmaya çalıştığım zamanları ve hayallerimi hala çok net hatırlıyorum.  Yıllar geçti, kısmet oldu bugüne geldik ve o yılların hikayesini yazarken müziklerini de büyük şef, büyük müzisyen, kıymetli ağabeyim Taşkın Sabah sayesinde hayata geçirdik.


Ata Demirer'in "Bursa Bülbülü" film müzikleriyle de olay oldu - Resim : 4


Albümde birbirinden değerli müzisyen arkadaşlarım bize eşlik etti Ne şanslıyım ki çok kısa bir süre sonra Bursa Bülbülü albümünü plak formatında da meraklılarına sunabileceğiz ve çok yakında müzik marketlerin raflarında olacak.Ata Demirer'in "Bursa Bülbülü" film müzikleriyle de olay oldu - Resim : 5


Bu plağın müzikleri o yılların ağabeylerinin, Cengiz Sezen’lerinin, Arif Susam’larının, Nejat Alp’lerinin, Ümit Besen’lerinin, Ferdi Özbeğen’lerinin ve daha nicelerinin müziklerine saygı duruşudur."Ata Demirer'in "Bursa Bülbülü" film müzikleriyle de olay oldu - Resim : 6

ALBÜMDE YER ALAN ESERLER ŞÖYLE:

Ata Demirer'in "Bursa Bülbülü" film müzikleriyle de olay oldu - Resim : 7

Ata Demirer'in "Bursa Bülbülü" film müzikleriyle de olay oldu - Resim : 8

Ata Demirer'in "Bursa Bülbülü" film müzikleriyle de olay oldu - Resim : 9

Ata Demirer'in "Bursa Bülbülü" film müzikleriyle de olay oldu - Resim : 10

Ata Demirer'in "Bursa Bülbülü" film müzikleriyle de olay oldu - Resim : 11