Ebru Şahin hangi projeyle ekrana dönecek?

Başrolünü oynadığı "Hercai" dizisiyle kariyerindeki yükselişini sürdüren Ebru Şahin'in yeni projesi merak konusuydu. Başarılı oyuncunun senaryosundan çok etkilendiği bir diziyle geri döneceği ortaya çıktı.

Ebru Şahin hangi projeyle ekrana dönecek?

TV100'den Birsen Altuntaş'ın haberine göre başrolünü oynadığı "Hercai" dizisi, 25 Nisan'da ekrana veda eden Ebru Şahin'e son dönemde dev prodüksiyonlu projelerden teklif gittiği konuşuluyordu. Sevgilisi Cedi Osman'la Maldivler'e tatile giden ve bir süre dinlenen Şahin sonunda kararını verdi.

Başarılı oyuncunun senaryosundan çok etkilendiği "Destan" dizisi için imza aşamasında olduğu ortaya çıktı. Son anda bir değişiklik olmazsa Ebru Şahin yeni yayın döneminde yine atv'de seyirciyle buluşacak.

Bozdağ Film imzalı dizinin senaryosunu "Sen Anlat Karadeniz" ve "Sefirin Kızı" gibi unutulmaz dizileri de yazan Ayşe Ferda Eryılmaz ve Sedef Nehir Erdem kaleme alıyor.

Emir Khalilzadeh'in yöneteceği ilk ismi "Akkız Destanı" olan dizi 9. Yüzyılda Türklerin İslamiyet'e geçişinden önceki dönemde Orta Asya'da yaşayan dağ obalı kimsesiz bir kız ve eli ayağı tutmayan han oğlunun destansı aşk hikâyesini konu alıyor.

Çekimlerine Temmuz ayında başlaması planlanan dizinin erkek başrol oyuncusu için görüşmeler sürüyor.