Ekrem İmamoğlu'ndan Murat Ongun açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekram İmamoğlu, Murat Ongun’un yürüttüğü İBB Sözcülüğü biriminin kaldırıldığını doğruladı.

Ekrem İmamoğlu'ndan Murat Ongun açıklaması

Tele 1'in haberine göre söz konusu iddiayı doğrulayan İBB Başkanı, Murat Ongun’un başka bir göreve başlayacağını söyledi.

İmamoğlu'nun açıklamaları şöyle:

"Konuştuğumuz konuların arasında çok küçük bir konu. Murat Ongun benim çok değerli bir yol arkadaşımdır. Başka görevleri vardır. Daha önce benim kararımla sözcülük makamı kurmayı uygun görmüştüm. Şu anda gördüğüm ortamda sözcülük makamının bir takım sonuçlarından dolayı, toplumun da buna gösterdiği refleksten, ne yazık ki siyasi rakiplerimizin de bu alanda dezenformasyon oluşturma çabasından dolayı ben sözcülük makamını kaldırdım, şu anda böyle bir makam yok. Murat Bey de diğer işlerine bakıyor."

KARADENİZ TURU TARTIŞMA ÇIKARTMIŞTI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘Doğu Karadeniz Turu’ dönüşünde gazetecilerle çektirdiği fotoğraf tartışmalara neden olmuştu. Konu hakkında gazeteci İsmail Küçükkaya, Murat Ongun ile görüştüğünü söyleyerek, Ongun’un, “Biz o tartışmaları önemsemiyoruz. Topu topu 200-300 kişinin kendi aralarındaki yorumlarıdır” dediğini aktarmıştı.

Ongun’un ayrıca çağrılan isimleri İmamoğlu’nun onayladığını belirterek “Nagehan Alçı çok seviliyor oralarda” tepki çekmişti.