Elizabeth'in tabutunu açmaya çalışan şahıs konuştu

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in geçen hafta halkın ziyaretine açılan tabutuna koşarak büyük paniğe yol açan adamın, ifadesinde “Onun öldüğüne inanmıyordum” dediği ortaya çıktı.

Elizabeth'in tabutunu açmaya çalışan şahıs konuştu

Sözcü Gazetesi'nin haberine göre Londra'daki Westminster Salonu'nda geçen cuma yaşanan olayda, kuyruktan ayrılarak Kraliçe'nin naaşına doğru koşan ve tabuta dokunarak üzerindeki bayrağı kaldırmaya çalışan bir kişi salonda korku dolu anlar yaşatmıştı.

Duruma hemen müdahale eden polis, adamı yere devirerek gözaltına almış ve ayaklarından tutarak salondan çıkarmıştı.


Elizabeth'in tabutunu açmaya çalışan şahıs konuştu


28 yaşındaki Muhammad Khan isimli kişinin, 2.Elizabeth'in gerçekten öldüğüne inanmadığını ve kontrol etmek için tabuta doğru koştuğunu söylediği ortaya çıktı.

Mahkemede konuşan Khan, kraliyete mektup yazdığını, cevap gelmezse “Kraliçe'yle konuşmak için” Buckingham Sarayı ve diğer kraliyet ailesi kurumlarına izinsiz gireceğini ve hayatı boyunca bundan vazgeçmeyeceğini belirtti.

Adamın Kral Charles'ın annesi Kraliçe Elizabeth'in ölümüyle bir ilgisi olduğuna inandığı ve “hayaller gördüğü” de kaydedildi.

Akli dengesi yerinde olmadığı bildirilen adam, kefaletle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı ve akıl sağlığı merkezine gönderildi.