Engin - Dilan Polat soruşturmasından sonra bakanlık harekete geçti!

Dilan-Engin Polat’la ilgili “kara para aklama” soruşturmasından sonra diğer sosyal medya fenomenleri de mercek altına alındı. Odatv, 600'e yakın fenomenin araştırılacağı bilgisine ulaşırken, bu kişilerin lüks paylaşımlarının da inceleneceği öğrenildi.

Engin - Dilan Polat soruşturmasından sonra bakanlık harekete geçti!

ODATV'nin özel haberine göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımları ve lüks hayata dair gönderileri içerikleri inceleyecek ve buna bağlı olarak içerik üreticilerinden bilgi alacak.


Engin - Dilan Polat soruşturmasından sonra bakanlık harekete geçti!


Bu kapsamda 600’e yakın sosyal medya fenomenin kapsamlı bir şekilde araştırılacağı öğrenildi.

Bakanlık yetkilileri yasalara aykırı durum tespit ederse sosyal medya fenomenleriyle ilgili bilgileri diğer kurum ve birimlere aktaracak.


Engin - Dilan Polat soruşturmasından sonra bakanlık harekete geçti! - Resim : 2


TİCARET BAKANLIĞI BAŞLAMIŞTI

Ticaret Bakanlığı da internetten satılan ürünlere yönelik etkin piyasa ve gözetim mekanizması için harekete geçerek e-Ticarette Ürün Güvenliği Projesi'ni açıklamıştı.

Taslakla internet, telefon gibi uzaktan iletişim araçları yoluyla piyasaya arz edilen ürünlerin şikayet üzerine veya resen denetlenmesinin, işletmecilerin denetimi yapan yetkili kuruluşlarla işbirliği yapmasının ve yetkili kuruluşların denetim için gerektiğinde gizli satın alma yoluyla numune elde edebilmesinin sağlanması amaçlanıyordu.


Kaynak: https://www.odatv4.com/guncel/dilan-engin-polat-sorusturmasindan-sonra-bakanlik-harekete-gecti-600-fenomeni-inceleyecek-120011423