Fatih Altaylı, Buket Aydın’ın saatini yazdı

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, haber sunucusu Buket Aydın'ın gündem olan saatini yazdı. Altaylı, saatin değerinin 2,5 değil, en fazla 1 milyon lira olduğunu belirtti.

Fatih Altaylı, Buket Aydın’ın saatini yazdı

Fatih Altaylı yazısında, "Bu kez eski bir AK Parti milletvekili saati görünce bir sunucunun en alt ve en üst maaşları belli demiş ve 'Nasıl oluyor da, 2.5 milyon liralık bu saati takabiliyor' diye sordu ve konu gündem oldu. Ben size söyleyeyim. O saat iddia edildiği gibi 2.5 milyon TL falan etmez. Evet aynı markanın, yani Rolex’in aynı modelinin yani Daytona’nın, aynı malzemeden yapılmış olanının, yani altının karaborsada 2.5 milyon TL’ye satılanı var ama bu saat o saat değil.

Karaborsada 100 ila 130 bin dolar arasında satılan yani hemen hemen 2.5 milyon TL eden Rolex Daytona, sarı altın John Mayer modeli.

Kadının kolundaki ise Rolex Daytona Rose Gold. İkisinin de Rolex bayisindeki fiyatı 37 bin 200 dolar. Ama sarı altın olanın karaborsa fiyatı 130 bin dolar, diğeri ise 40, bilemediniz 50 bin dolar. Yani en fazla 1 milyon TL.

Bu durum saati alan ile veren arasında bir sorun yaratır mı bilmem ama en azından siz kimsenin günahını almayın derim." ifadesini kullandı.