Fenerbahçe’de seçim heyecanı gergin başladı: Aziz Yıldırım stadı terk etti!

Fenerbahçe Kulübü'nün Olağan Seçimli Genel Kurulu, Ülker Stadyumu’nda başladı.

Fenerbahçe’de seçim heyecanı gergin başladı: Aziz Yıldırım stadı terk etti!

Sarı-lacivertli kulüpte başkanlık için mevcut başkan Ali Koç ve 1998-2018 yılları arasında başkanlık görevini üstlenen Aziz Yıldırım yarışacak. Saat 10.20'de başlayan Genel Kurulun açılış konuşmasını Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Pekin gerçekleştirdi.

Sonucun ne olursa olsun kazananın Fenerbahçe olmasını temenni ettiğini dile getiren Pekin, “Her seçimli genel kurulda olduğu gibi kulübümüzün yönetimini ve geleceğini belirlemek için bir adım atıyoruz. Fenerbahçe sadece bir spor kulübü değildir, bir camiadır. Birlikte tutkuyu, inancı ve umudu paylaştığımız Türk sporuna yön veren bir ailedir. Bugün burada bu büyük ailenin bir parçası olarak geleceğe yönelik kararlar almak için buradayız. Fenerbahçe’nin sadece sahada değil her alanda başarılı olması için gayret göstereceğiz. Hep birlikte kulübümüzü daha büyük başarılara taşıyacağımıza dair inancım tamdır. Sonuç ne olursa olsun kazanın Fenerbahçe olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

GENEL KURUL DİVAN BAŞKANLIĞI’NA VEFA KÜÇÜK SEÇİLDİ

Sarı-lacivertli kulübün Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda divan başkanlığına eski Yüksek Divan Kurulu (YDK) başkanlarından Vefa Küçük getirildi. Başkanlık için Ali Koç ve yönetimi, Vefa Küçük’ü aday gösterirken; diğer başkan adayı Aziz Yıldırım ve ekibinin adayı ise şu anki YDK Başkanı Şekip Mosturoğlu oldu. İki aday üyelerin oylamasına sunuldu ve çoğunluğun oylarıyla Vefa Küçük başkanlığa seçildi. Bütün üyelere teşekkür eden Küçük, Şekip Mosturoğlu’nun da değerli bir isim olduğunu ifade etti.

AZİZ YILDIRIM: "GAYRİ DEMOKRATİK BİR SEÇİM OLDU, BURADAN AYRILIYORUM"

Aziz Yıldırım, kürsüye çıkarak kongre divan başkanlığı seçiminin demokratik olmadığını belirtip genel kuruldan ayrılacağını açıkladı. Yıldırım "Yapılan seçim gayrı demokratik bir seçim oldu. Şimdi buradan gidiyorum. Yarın oy kullanmaya geleceğim. Bizim arkadaşlardan kalmak isteyen olursa kalabilir." diye konuştu ve stadyumu terk etti.

DHA