Ferdi Tayfur'un kızı Tuğçe Tayfur'dan 'İnci Taneleri' tepkisi

Tuğçe Tayfur, 'İnci Taneleri' dizisinde ilk babası Ferdi Tayfur'un seslendirdiği 'Hatıran Yeter' şarkısının Serkan Kaya versiyonundan çalınmasına tepki gösterdi.

Ferdi Tayfur'un kızı Tuğçe Tayfur'dan 'İnci Taneleri' tepkisi

Yılmaz Erdoğan'ın kaleminden çıkan ve başrolünü oynadığı 'İnci Taneleri' dizisi dün akşam 3. bölümle ekrana geldi.

Dizide 'Piraye' ile yemeğe çıkan 'Azem', sözü Ahmet Selçuk İlkan'a, müziği Yılmaz Tatlıses'e ait olan ve ilk Ferdi Tayfur'un sesinden dinlenen 'Hatıran Yeter' şarkısını söyledi.

Sadece caz dinleyen 'Piraye'nin ise eve dönerken aracında 'Hatıran Yeter'i Serkan Kaya versiyonundan dinlemesi sosyal medyada gündem oldu.

Dizide şarkının Serkan Kaya'dan çalınmasına Ferdi Tayfur'un kızı Tuğçe Tayfur tepki gösterdi.

"BİRAZ SAÇMA OLDU"

Tayfur Instagram hesabından yaptığı paylaşımda "İnci Taneleri gerçekten çok iyi bir dizi. Ben de kaçırmadan izlemeye çalışıyorum. Dün bir sahnede 'Azem' karakterinin Ferdi Tayfur şarkısı deyip okuduğu 'Hatıran Yeter'i bir başka araba sahnesinde Serkan Kaya'dan çalmaları biraz saçma oldu. Ama bunun arka planında telif hakları ve yakın ilişkilerden kaynaklı reklamsal çalışmalar olabilir. Her ne olursa olsun biz Ferdiciler arabada bangır bangır Ferdi Tayfur duymak isterdik. Sözü Ahmet Selçuk İlkan'a müziği Yılmaz Tatlıses'e ait olmasına rağmen 'Hatıran Yeter' denilince akla Ferdi Tayfur gelir kimse kusura bakmasın. Belki babam yorum bile yapmaz buna ama insan bir sinir oluyor yani hormonlarım tavan zaten" ifadelerini kullandı.

Ferdi Tayfur'un kızı Tuğçe Tayfur'dan 'İnci Taneleri' tepkisi

‘İnci Taneleri’nin sosyal medya hesabından yayımlanan metinde ''İnci Taneleri’nin üçüncü bölümünde ilk olarak Ferdi Tayfur ustamızın yorumuyla ünlenen Hatıran Yeter şarkısının bestesinin de Ferdi Tayfur’a ait olduğu söylendi. Bu yanlışlık için özür dileriz. Bu şarkının sözleri Şair Ahmet Selçuk İlkan’a, müziği ise Sayın Yılmaz Tatlıses’e aittir. Bu harika eseri hayatımıza katan ustalara saygılarımızı sunuyor, bu vesileyle Sayın Yılmaz Tatlıses’i rahmetle anıyoruz.’’ ifadelerine yer verildi.