Gizem Soysaldı Moskova yolcusu

Gizem Soysaldı, 2018'de Adana'da 'En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu', 2019'da da Nürnberg'de 'En İyi Kadın Oyuncu' ödüllerini aldığı 'İçerdekiler' filmiyle Moskova Uluslararası Film Festivali'nin Özel Konuğu olarak Moskova'ya gidecek.

Gizem Soysaldı Moskova yolcusu

Habertürk'ün haberine göre 19 - 24 Nisan arasında gerçekleştirilecek olan dünyanın en eski film festivallerinden Moskova Uluslararası Film Festivali’nin bu yıl ki Özel Gösterim bölümünde, Gizem Erman Soysaldı’ya iki ödül getiren 'İçerdekiler' filmi gösterilecek.



Gizem Soysaldı Moskova yolcusu



Melih Cevdet Anday'ın aynı adlı eserinden Yönetmen Hüseyin Karabey'in sinemaya uyarladığı filmle Gizem Soysaldı, 2018'de 25. Adana Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nde 'En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu' ödülünü aldı.



Gizem Soysaldı Moskova yolcusu - Resim : 2


2019'da da Nürnberg Türkiye-Almanya Film Festivali’nde de 'En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü kazanan Gizem Erman Soysaldı, festivalin özel davetlisi olarak Moskova’da sinemaseverlerle buluşacak.


Gizem Soysaldı Moskova yolcusu - Resim : 3


Festivale 1960'tan bugüne, Federico Fellini, Sophia Loren, Elizabeth Taylor, Richard Burton, Anna Karina, Simone Signoret, Yves Montand Aki Kaurismäki, Atom Egoyan, Krzysztof Kieślowski, Asghar Farhadi, Robert De Niro ve Alexei Popogrebsky gibi sinemanın efsane isimlerini konuk oldu.


Dünyaca ünlü isimleri konuk eden böylesi önemli bir festivale davet edilmekten duyduğu gururu dile getiren Gizem Erman Soysaldı; filmin başarısının, aldığı ödüller ve Moskova’dan gelen bu özel davetle taçlandığını söyledi.


Gizem Soysaldı Moskova yolcusu - Resim : 4


Settar Tanrıöğen, Caner Cindoruk ve Gizem Erman Soysaldı’nın başrollerini oynadığı, Feyyaz Duman, Görkem Mertsöz ile Gürsü Gür’ün de rol aldığı 'İçerdekiler'de, darbe döneminde gözaltına alınarak sorgulanan bir öğretmenin hikayesi anlatılıyor.