Habertürk yönetimi Veyis Ateş'in işine son veriyor

Habertürk TV program sunucusu Veyis Ateş ile ilgili karar verildi.

Habertürk yönetimi Veyis Ateş'in işine son veriyor

Habertürk TV program sunucusu Veyis Ateş'in bugün görevine son verileceği öğrenildi.

Odatv’de yer alan habere göre Veyis Ateş’e “işten çıkarılma” bilgisinin bugün iletileceği belirtildi.

Öte yandan bugün yönetim tarafından görevine son verileceği ileri sürülen Ateş’in suskunluğuna yönelik Sözcü Gazetesi yazarı İsmail Saymaz’dan çarpıcı bir iddia geldi.

Saymaz, bugünkü köşesinde Veyis Ateş'in önce bir açıklama yazdığını ancak metni yayımlamaktan Sedat Peker'den korktuğu için vazgeçtiğini ifade etti.

‘SANA SAHİP ÇIKALIM’

Veyis Ateş’in, yönetime, Paramount Otel'de Cihan Ekşioğlu'nun davetlisi olarak kaldığını, bu sırada Sezgin Baran Korkmaz ile tanıştığını, başka hiçbir şekilde görüşmediklerini, gazetecilik dışında ilişkisinin bulunmadığını söylediğini belirten Saymaz, Ciner Yayın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ’ın, “Yazılı açıklama yap, yalanla. Şaibe kalksın, sana sahip çıkalım” dediğini aktardı.

‘SÜRDÜREMEZSİN’

Saymaz’ın aktardığına göre; Ateş, hazırladığı yazılı metni Tekdağ'a gönderdi. Girişe “Kurumuma, mesleğime ve aileme saygımdan ötürü…” diye yazıldı. Ancak Ateş, açıklamayı paylaşmadı. Dört saat sonra Tekdağ'ı arayarak “Vazgeçtim. Peker saldırır, çocuklarıma zarar verir” dedi. Tekdağ ise “Açıklamayı yapıp yapmamak senin bileceğin iş. Yapmazsan gazeteciliği sürdüremezsin, bunu da bil” şeklinde konuştu.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!