İLYAS AYVACI'NIN SAHİBİ OLDUĞU PRUVA 34'E GÖÇMEN İSTİLASI

Türkiye, son dönemde düzensiz Afgan göçleri ile karşı karşıya...

İLYAS AYVACI'NIN SAHİBİ OLDUĞU PRUVA 34'E GÖÇMEN İSTİLASI

ABD ve NATO güçlerinin Afganistan'dan çekilme kararı ve ülkede Taliban hakimiyetinin artması, 4 milyon Suriyelinin ardından 6,5 milyon Afgan mültecinin de Türkiye'ye göç etme tehlikesini doğurdu. Her geçen gün artan Irak, Suriye ve Afgan istilası Türkiye'deki lüks konut projelerinden ev alan Türk müşrerileri de canından bezdirmiş durumda.

Bakırköy'de eski Sümerbank fabrikasının bulunduğu araziyi 2004 yılında Doğa Madencilik 44 milyon dolara satın almıştı. Şimdi burada 22 katlı 10 adet bloktan oluşan Pruva 34 projesi yer alıyor.

Ünlü işadamı İlyas Ayvacı'nın sahibi olduğu Pruva 34 sakinlerinin şimdilerde uykuları kaçmış durumda. 4 milyon TL ile 15 milyon TL arasında yüzde 60'ı satılmış olan projenin sahiplerinin çoğu Iraklı, Suriyeli ve Afgan göçmenlerden oluşuyor.

Türkiye'de spor ve siyaset dünyasından ünlü isimlerinde milyon TL'ler vererek almış olduğu Pruva 34 projesi sakinleri özellikle Afgan, Iraklı ve Suriyeli komşularından rahatsız olmuş durumda. Bir çok konut sahibi bu kişiler ile aynı sitede oturmak istemiyor.

Bu yüzden site sakinlerinin birçoğunun emlak ofisine evlerini satmak için ilan verdikleri iddia edildi.

Bu yüzden bir çok site sakininin lüks konut projesi olarak aldıkları Pruva 34'deki evlerini satmak için harekete geçtiği emlak kulislerinde dolaşmaya başladı.

Türkiye'de bir çok önemli projeye imza atan ünlü işadamı İlyas Ayvacı'nın, Pruva 34 projesindeki mülteci istilasına nasıl bir çözüm bulacağını zaman gösterecek.

Kaynak: https://www.superkulup.com/unlu-is-adami-ilyas-ayvacinin-sahibi-oldugu-pruva-34e-gocmen-istilasi.html