Kardeşleri tahliye olan Dilan Polat'la ilgili flaş gelişme

Kara para aklama suçlamasıyla 7 aydır tutuklu bulunan fenomen Dilan Polat hakkında savcılık, ilk kez tahliye talebinde bulunmuştu. Edinilen bilgiye göre Polat'ın intihar etme riski olduğu gerekçesiyle tahliyesi isteniyor. Savcılık bu iddiaları Adli Tıp raporuna dayandırıyor.

Kardeşleri tahliye olan Dilan Polat'la ilgili flaş gelişme

5 Kasım tarihinden bu yana tutuklu bulunan Dilan Polat ve 15 şüpheli için aylık tutukluluk incelemesi gerçekleştirildi. İnceleme süreci gün boyunca sürdü.

TAHLİYE TALEBİ

Hakim, soruşturma savcısından tahliye olup olmamaları konusunda görüş yazısı istedi. Bu talep üzerine savcılık, Dilan Polat için ilk kez "tahliye edilsin" demişti.

İNTİHAR RİSKİ

Ruhsal sorunlar yaşadığı iddia edilen Dilan Polat'ın Adli Tıp'ta muayene edildiği vurgulandı.  Kurumun, 20 Mayıs'ta savcılığa rapor gönderdiği belirtildi. Savcı gönderdiği görüş yazısında Adli Tıp'ın raporunda Polat için intihar riskinin tespit edildiğini belitti.


 

Kanal D Haber'in haberine göre Adli Tıp raporunda Polat'ın yüksek güvenlikli sağlık kuruluşunda tedavi altına alınması gerektiği ve tedavisinin ardından cezaevi şartlarında infazına devam edebileceği belirtildi. Ancak savcı intihar riskini göz önünde bulundurarak Polat ile ilgili tahliye talep etti.

TUTUKLUKUK SÜRESİ YETERLİ

Savcının tek gerekçesi Adli Tıp raporu değildi. Kara para aklama, yasa dışı bahis, suç örgütü kurmakla suçlanan Polat hakkındaki delillerin büyük ölçüde toplandığı aktarıldı. Polat'ın 7 aylık tutukluluk süresinin ise yeterli olduğu vurgulandı. Hakim ise MASAK raporunun tamamının gelmediğini ifade ederek Polat'ın delil karartabileceğini belirtti.

Adli Tıp raporundaki cezaevinde kalabilir kısmına dikkat çekerek tahliye talebini reddetti.