Kemal Kılıçdaroğlu, değişim çağrısı yapan Ekrem İmamoğlu'nu ilk kez eleştirdi

CHP'nin dün düzenlenen Parti Meclisi toplantısının ayrıntıları netleşmeye başladı.

Kemal Kılıçdaroğlu, değişim çağrısı yapan Ekrem İmamoğlu'nu ilk kez eleştirdi

Dünkü PM toplantısında kurultay tarihi 5 Kasım olarak açıklanmıştı, CHP tüzük kurultayına ise 25-26 Kasım'da gedecek. Kurultayın nerede yapılacağına ise MYK karar verecek. CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Özgür Özel ise Parti Meclisi'ne katılmadı.

Halk Tv yayınına bağlanan Şeyma Paşayiğit, Parti Meclisi'nden bilgiler aktardı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Parti Meclisi'nde dün yaptığı açılış konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu parti içi meselelerin ülke meselerinin önüne geçtiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu PM'de değişim mesajlarına da değindi. Kılıçdaroğlu "Zor bir süreçten geçtik, ama yenilgiyi de erken kabullendik. Hatasızız demiyorum ama seçim sonuçlarını hiçbir kurulda tartışmadan değişim çağrısı yapıldı. Son derece yanlıştı" diye konuştu.

Aday sayısı 3'e çıktı

CHP'de genel başkanlık yarışı için 3 aday var. Özgür Özel ve Örsan Öymen adaylıklarını açıklamıştı.

Ünal Karahasan da, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında CHP Genel Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı.

PM'de gerilim yükseldi

PM'de zaman zaman gerilim yükseldi. İl kongrelerine müdahale zaman zaman tartışma konusu oldu. Değişim ekibi, genel merkezin müdahale ettiğini söylerken, genel merkez ekibi de değişim ekibinin müdahale ettiğini söyledi.

Değişim isteyen ekip "Kamuoyunda tahrik edici ifadeler kullanılıyor, bunlara kırılıyoruz" derken genel merkez ekibi de "Genel Başkan tekrar seçildiğinde, tekrardan Kemal Kılıçdaroğlu genel başkan seçilirsen, duygusal kopuş var dedikten sonra Kemal Kılıçdaroğul için nasıl oy isteyeceksiniz" dediğini aktardı.