Adıyaman


Prof. Dr. Levent Kurnaz: "Sel felaketleri daha da şiddetlenecek"
Prof. Dr. Levent Kurnaz: "Sel felaketleri daha da şiddetlenecek" Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Levent Kurnaz, sel baskını nedeniyle oluşan afetlerin iklim değişikliği kaynaklı olduğunu belirtti.
Şanlıurfa ve Adıyaman'da sel felaketi!
Şanlıurfa ve Adıyaman'da sel felaketi! Şanlıurfa ve Adıyaman dün sağanak yağışların etkisiyle sele teslim oldu. Yaşanan felakette Şanlıurfa'da 12, Adıyaman'da 2 kişi hayatını kaybetti; Şanlıurfa'da 3, Adıyaman'da da 2 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.
Afet bölgesinden üzücü haberler geliyor! Ölenler ve kaybolanlar var!
Afet bölgesinden üzücü haberler geliyor! Ölenler ve kaybolanlar var! Asrın felaketini yaşayan afet bölgesi şimdi de sel ile mücadele ediyor...
Uzmanı açıkladı: "6 aylık binalarda bile ağır hasar görülmesi kaygı verici"
Uzmanı açıkladı: "6 aylık binalarda bile ağır hasar görülmesi kaygı verici" Batman Üniversitesi İnşaat Mühendi̇sli̇ği̇ Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. İslam Gökalp, Adıyaman'da yeni yapılan 260 binada inceleme yapıp, tespitlerini paylaştı.
Yürek yakan sözler: "Mutlu günlerimiz fotoğraflarda kaldı"
Yürek yakan sözler: "Mutlu günlerimiz fotoğraflarda kaldı" Kahramanmaraş merkezli ilk depreme Şanlıurfa'da yakalanıp, 1 saat sonra memleketi Adıyaman'a ulaşan Basri Fidan (42), enkazda kalan ailesinden oğlu Ahmet Efe'yi (14), kendi elleriyle kurtardı.
Meteoroloji'den sağanak yağmur, kar ve toz taşınımı uyarısı
Meteoroloji'den sağanak yağmur, kar ve toz taşınımı uyarısı Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu ile Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Üniversitelilerden depremzedeler için prefabrik ev
Üniversitelilerden depremzedeler için prefabrik ev Gümüşhane Üniversitesi'nde öğrenciler ve akademisyenler tarafından yapılan 20 prefabrik ev, Kahranamaraş merkezli depremlerden etkilenen Adıyaman'da depremzede diyaliz hastaları için kullanılmaya başladı.