Adıyaman

Bakan Kurum: "Ovalardan dağlara doğru, yerleşim modelini hayata geçireceğiz"
Bakan Kurum: "Ovalardan dağlara doğru, yerleşim modelini hayata geçireceğiz" Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Bölgenin kültürüne, sanatına, geleneklerine, tarihi dokusuna göre planladık, bu plan çerçevesinde yapacağız. Ovalardan dağlara doğru bir yerleşim modelini hayata geçireceğiz’’ dedi.
Yıkılan otelin ortağıyla ilgili flaş gelişme
Yıkılan otelin ortağıyla ilgili flaş gelişme Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ilde etkili olan şiddetli depremlerin ardından Adıyaman’da yıkılan Bozdoğan Otel’in ortaklarından Nazan Bağcı İstanbul Havalimanı’nda yakalandı.
THY ücretsiz tahliye uçuşunu 1 Mart'a kadar uzattı
THY ücretsiz tahliye uçuşunu 1 Mart'a kadar uzattı Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 11 ilde etkili olan depremlerin ardından bölgeden tahliye uçuşları düzenleyen Türk Hava Yolları(THY), bu tahliye uçuşlarının 1 Mart'ta kadar ücretsiz olarak devam edeceğini açıkladı.
AFAD: "Toplam artçı sarsıntı sayısı, 6 bin 40'a ulaştı"
AFAD: "Toplam artçı sarsıntı sayısı, 6 bin 40'a ulaştı" Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar'dan açıklamalar...
Adıyaman'da yıkılan binaların enkazı il dışına taşınıyor
Adıyaman'da yıkılan binaların enkazı il dışına taşınıyor Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan merkezli 7.7 ve 7.6'lık depremde birçok binanın yıkıldığı Adıyaman'da arama-kurtarma çalışmaları devam ederken, yıkılan binaların enkazı ise kamyonlarla kent dışında 2 ayrı noktaya taşınıyor.
Şoke eden gerçek! Enkaza dönen İsias Otel'de felaket göz göre göre gelmiş!
Şoke eden gerçek! Enkaza dönen İsias Otel'de felaket göz göre göre gelmiş! Adıyaman’da onlarca kişiye mezar olan İsias Otel’e ilişkin soruşturma sürüyor.
Adıyaman'a cumartesi günü doğalgaz verilecek
Adıyaman'a cumartesi günü doğalgaz verilecek Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nca Adıyaman'da altyapı ve barınma ihtiyacının karşılanması için çalışmaların devam ettiği belirtilerek, şehre cumartesi günü doğalgaz verilmeye başlanacağı açıklandı.