Adıyaman

Depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 44 bin 374'e yükseldi
Depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 44 bin 374'e yükseldi Türkiye'nin 11 ilinde büyük yıkıma neden olan Kahramanmaraş merkezli depremlerde can kaybı artıyor.
Adıyaman'da enkazdan geriye acı dolu kareler kaldı
Adıyaman'da enkazdan geriye acı dolu kareler kaldı Adıyaman'da depremde yıkılan binalarda enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken, geriye sadece hatıralar kaldı.
Depremde can kaybı 44 bin 218'e yükseldi
Depremde can kaybı 44 bin 218'e yükseldi Kahramanmaraş merkezli depremlerde can kaybının 44 bin 218'e yükseldiği açıklandı.
Bakan Adil Karaismailoğlu: "Adıyaman'ı ayağa kaldıracağız"
Bakan Adil Karaismailoğlu: "Adıyaman'ı ayağa kaldıracağız" Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, depremde büyük yıkımın yaşandığı Adıyaman'ın ayağa kaldırılması için gerekli tüm çalışmaların yapılacağını söyledi.
Bakan Soylu: "Vatandaşlarımıza karşı sorumluğumuz var"
Bakan Soylu: "Vatandaşlarımıza karşı sorumluğumuz var" İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Adıyaman'da toplantı yaptı.
Depremde 100'den fazla ölüm yaşanan sitelerin müteahhidi tutuklandı
Depremde 100'den fazla ölüm yaşanan sitelerin müteahhidi tutuklandı Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adıyaman'da yıkılan Mavi Kent Yapı, Bahçeşehir 1 ve Bahçeşehir 2 sitelerinin müteahhidi Yasin Akbaş, İstanbul'da yakalandı.
Depremde can veren anne ve babası Eylül'e siper olmuş
Depremde can veren anne ve babası Eylül'e siper olmuş Gümüşhane'den Adıyaman'a giden itfaiye ekiplerinin 30 saat sonra enkazdan kurtardığı Eylül İklim Bali'nin (10) anne- babasının, korumak için kızlarının üzerine kapandığı; bu sırada beton blokun altında kalıp, can verdikleri ortaya çıktı.