esnaf


Elektriğin yükü esnafın omzunda
Elektriğin yükü esnafın omzunda Ekonomik krizle en fazla mücadele eden esnaf ve KOBİ’ler, kilovatsaat başına ödedikleri 1.05 TL ile de en pahalı elektrik tüketen abone grubu oldu.
Esnaf Ali Babacan'a dert yandı
Esnaf Ali Babacan'a dert yandı Aksaray'da bir esnafa işleri soran DEVA Partisi lideri Ali Babacan, "Nereden baktığınıza bağlı. Saraydan bakarsanız iyi, sıkıntı yok. Buradan baktığınızda sıkıntı. Ödemelere ucu ucuna yetişiyoruz. Allah yardımcımız olsun" yanıtını aldı.
Vergilerden, esnafın nefes alacak durumu kalmadı
Vergilerden, esnafın nefes alacak durumu kalmadı CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, pandemi sürecinde 2 bin 400’e yakın esnafın kepenk kapatmak zorunda kaldığı, 10 bin civarında vatandaşın da işini kaybettiği Niğde’de ziyaret ettiği esnafın sorunlarını dinledi.
Online alışveriş ve zincir marketler bakkalları bitirdi!
Online alışveriş ve zincir marketler bakkalları bitirdi! İstanbul'da bir bakkalda ortalama 31 kişi borcunu yazdırıyor. İstanbul İstatistik Ofisi verilerine göre, salgının ardından bakkallara veresiye yazdıranların sayısı yüzde 32.2, borç miktarı da yüzde 54.8 arttı. En çok veresiye yazdırılan ürünler ekmek, yumurta ve sigara...
Restorana ciro desteği
Restorana ciro desteği Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısıtlamalardan etkilenen kafe ve restoranlara ciro kaybına göre 2 bin-40 bin TL arasında destek sağlanacağını açıkladı.
Sıkıntılı günler yaşayan esnafa koruma paketi
Sıkıntılı günler yaşayan esnafa koruma paketi Pandemi nedeniyle açlığa mahkum edilen 383 bin bin esnaf ile esnafın yanında çalışan 2 milyonu aşkın işçi koruma paketi bekliyor. CHP’li Veli Ağbaba, esnafa destek verilmesini istedi.
CHP'den "esnaf" paketi!
CHP'den "esnaf" paketi! Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk imzacısı olduğu ve tüm milletvekillerinin imzaladığı 9 maddelik kanun teklifinde esnaf için sicil affı çıkarılması, kamu kurumlarının esnaftan bir yıl süreyle kira almaması gibi maddeler yer alıyor.