esnaf


Esnafa 3 yılda 90 milyar TL hazine destekli kredi
Esnafa 3 yılda 90 milyar TL hazine destekli kredi Esnafa 2022’de 28, 2023’te 30, 2024’te 32 milyar olmak üzere 3 yılda toplam 90 milyar TL Hazine destekli finansman sağlanacak. Aynı dönemde kooperatiflerin desteklenmesi için de 80 milyon lira aktarılacak.
Açılan 2 dükkandan 1’i kepenk kapattı
Açılan 2 dükkandan 1’i kepenk kapattı Resmi verilere göre, bu yılın ilk 6 ayında ülke genelinde açılan her 2 işyerinden 1’i kapısına kilit vurdu. En büyük yaprak dökümü İstanbul’da yaşandı.
Esnafa vergi muafiyeti geliyor
Esnafa vergi muafiyeti geliyor Hükümet, pandemi nedeniyle uzun süre dükkanlarını açamayan ya da işlerinde sıkıntıya düşen küçük esnafa vergi muafiyeti sağlamak için harekete geçti. AK Parti, 65 maddelik Vergi Usul Kanunun'da değişiklik öngören yasa teklifini Meclis Başkanlığı'na sundu.
Öznur Dursun, eski eşi Mustafa Uslu'ya açtığı nafaka davasını kazandı!
Öznur Dursun, eski eşi Mustafa Uslu'ya açtığı nafaka davasını kazandı! Mimar Öznur Dursun, “Ayla”, “Cep Herkülü: Naim” ve “Müslüm” gibi filmlerin yapımcısı eski eşi Mustafa Uslu’ya açtığı nafaka davasını kazandı.
‘Zincir market’ düzenlemesi Meclis’e geliyor
‘Zincir market’ düzenlemesi Meclis’e geliyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uzun süredir hazırlıkları süren zincir market ve AVM’lerle ilgili düzenlemenin hızlıca Meclis gündemine getirilmesi talimatını verdi.
Esnaftan Erdoğan’a yanıt: "Sandığa gidip helalleşelim"
Esnaftan Erdoğan’a yanıt: "Sandığa gidip helalleşelim" 17 günlük tam kapanmanın ardından paket servis ile dükkanlarını çevirmeye çalışan kafe ve lokantalar müşteri almayı beklerken umduğunu bulamadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın esnaftan helallik istemesiyle siyasette tartışma konusu olan "Helallik" polemiğine de yanıt verdi.
"Nasıl helal edelim 14 aydır perişanız"
"Nasıl helal edelim 14 aydır perişanız" Ankara Kahveciler ve Esnaf Odası Başkanı İsa Güven, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın esnaftan ‘helallik’ istemesine “Biz nasıl helal edelim, açız, 14 aydır perişanız. Neden bizim sesimizi duymadınız” dedi.