göçük

AFAD: "680 bin 268 hanede hasar tespiti tamamlandı"
AFAD: "680 bin 268 hanede hasar tespiti tamamlandı" İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nca (AFAD) 10 bin TL'lik 'Hane Başı Destek Ödemeleri'nin kesinleşmemiş hasar tespit verileri üzerinden alınan ikametgah verisi dikkate alınarak gerçekleştirildiği belirtildi.
Depremin 12'nci gününde Defne Apartmanı enkazından ses ve ısı alındı
Depremin 12'nci gününde Defne Apartmanı enkazından ses ve ısı alındı Hatay'da, depremde yıkılan Defne Apartmanı'nın enkazından 12'nci günde ses ve ısı alınması üzerine çalışma başlatıldı.
Demet Özdemir'den 'Sizi unutmayacağız' mesajı
Demet Özdemir'den 'Sizi unutmayacağız' mesajı Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem, 11 ilde büyük yıkıma neden olurken tüm Türkiye'den ve dünyadan yardıma gelen ekipler arasında maden işçileri de vardı.
Çaresiz adam günlerdir eşi ve kızına ulaşmaya çalışıyor
Çaresiz adam günlerdir eşi ve kızına ulaşmaya çalışıyor Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesi Kullar Mahallesi’nde İsi Karaca (69) ile kızı Songül Karaca (29) depremde yıkılan tek katlı müstakil evlerinin enkazında kaldı.
Kahramanmaraş'ta stadyum içindeki çadır kentte yaralar sarılmaya çalışılıyor
Kahramanmaraş'ta stadyum içindeki çadır kentte yaralar sarılmaya çalışılıyor Kahramanmaraş 12 Şubat Stadyumu içine kurulan çadır kentte depremzedelerin yaraları sarılmaya devam ediyor.
Neslihan ve Osman'ın mucize kurtuluşu
Neslihan ve Osman'ın mucize kurtuluşu Kahramanmaraş'ta depremde yıkılan Ebrar Sitesi'nin enkazında kalan 29 yaşındaki Neslihan Kılıç, iş makinesi operatörünün çalışma yaptığı sırada fark edildi. Arama kurtarma ekiplerinin çalışması sonucu Neslihan Kılıç, depremden 258 saat sonra kurtarıldı.
Mustafa ve Mehmet 261 saat sonra sağ çıkarıldı
Mustafa ve Mehmet 261 saat sonra sağ çıkarıldı Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkımın meydana geldiği Hatay’ın Antakya ilçesindeki Akademi Hastanesi enkazında, depremden 261 saat sonra iki mucize yaşandı. 26 yaşındaki Mehmet Ali Şakiroğlu ve 33 yaşındaki Mustafa Avcı, depremden 261 saat sonra sağ olarak kurtarıldı.