Google

Youtube'dan yalan habere karşı eylem planı
Youtube'dan yalan habere karşı eylem planı YouTube, kullanıcılarını dezenformasyon teknikleri konusunda eğitmek için otomatik reklam videoları yayımlamaya başlayacak.
Google iki popüler uygulamayı birleştiriyor
Google iki popüler uygulamayı birleştiriyor Geçtiğimiz günlerde Duo isimli sohbet uygulamasına son vereceği belirtilen Google’ın, uygulamayı bir başka sohbet uygulaması olan Meet ile birleştireceği açıklandı.
Google'dan 'yönlendirme' iddialarına yanıt!
Google'dan 'yönlendirme' iddialarına yanıt! İnternet arama motorlarında kullanıcıların yönlendirildiği iddiasına Google yanıt verdi. Meclis Dijital Mecralar Komisyonu'na rapor sunan şirket, Türkiye'ye özel bir algoritmanın olmadığını açıkladı.
Google dijital telif anlaşmasını kabul etti
Google dijital telif anlaşmasını kabul etti Dijital medya için kritik bir öneme sahip olan telif yasası ile ilgili önemli gelişmeler yaşanıyor. Google, Avrupa'daki 300'den fazla medya kuruluşuna 'telif hakkı' çerçevesinde ödeme yapmayı kabul etti.
Zincir marketlere ikinci soruşturma
Zincir marketlere ikinci soruşturma Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, zincir marketlere yönelik ilkinden daha büyük, ikinci bir soruşturmanın ilerlediğini, bu soruşturmada kartel ve yeniden fiyat belirleme iddialarının olduğunu söyledi. Küle, üç büyük grubun uzlaşma başvurularını reddettiklerini ise ilk kez açıkladı.
Yapay zeka, yazılımcıları yarışmada alt etti
Yapay zeka, yazılımcıları yarışmada alt etti Google bünyesinde yapay zeka üzerine uzmanlaşan DeepMind'ın geliştirdiği AlphaCode isimli sistem, kodlama yarışmasında binlerce deneyimli yazılımcıyı geride bırakmayı başardı.
Google Covid önlemlerini sıkılaştırdı: 'Test zorunlu'
Google Covid önlemlerini sıkılaştırdı: 'Test zorunlu' Google, Covid-19 nedeniyle yeni çalışma prosedürleri için hazırlıklara başladı. Şirket, ofise gelen çalışanların haftalık Covid-19 testi yaptırmalarını istiyor.