TRT


İşte 3 yılda halkın cebinden TRT'ye giden para! TRT, 2017, 2018 ve 2019 yıllarına ait faaliyet raporlarına bir defada internet sitesinde yer verdi. Buna göre, vatandaşın ödediği fatura ve aldığı ürünlerden kesilip TRT’ye verilen para üç yılda 7.2 milyar lira oldu. TRT diğer ülkelere kıyasla toplanan paranın düşük olduğunu savundu.
Devlet kurumu TRT’de adres rezaleti! TRT’nin yılbaşı hediyesi göndermek için çalışan ve emeklilerinin özel telefon ve adres bilgilerini bir şirkete verdiği iddia edildi. Kurum çalışanları gelişmelerden çok rahatsız.
Vatandaşı çarpan zamlar TRT'yi ihya ediyor TRT’nin 2019’daki geliri 3.1 milyar lirayı buldu. Bu paranın yüzde 88.8’i bandrol ücreti ve vatandaşın elektrik faturasından geldi. Elektriğe yapılan yüzde 6 zam sonrası TRT’nin aldığı pay daha da artacak.
Devrim Saltoğlu, Rauf Denktaş'ı canlandıracak Erol Avcı'nın patronu olduğu TMC Film'in TRT için hazırladığı "Kıbrıs Ada Kışı" dizisi Ocak ayında sete çıkacak.
Ersin Düzen ve Tümer Metin'e 'paranoyak' tepkisi! TRT Spor'da "Stadyum" programında Sergen Yalçın için TRT sunucusu Ersin Düzen ve eski futbolcu Metin Tümer tarafından söylenen "Paranoyak düşünce" ifadeleri Beşiktaşlı taraftarları kızdırdı.
Dizi setinde Gülşen sürprizi! Yılbaşında ekranda olacağını söyleyen şarkıcı Gülşen'in programı paylaşımından ortaya çıktı.
TRT'deki sözleri ünlü ilahiyatçıyı işinden etti! Geçen 15 Temmuz’da TRT’de “Bir FETÖ gitti, bin FETÖ geliyor” diyen Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Köse görevinden alındı.