Mankenler kraliçesi Begüm Özbek'in bilinmeyen kariyeri

Mankenler kraliçesi Begüm Özbek, magazinin gündeminden düşmediği yıllarda ani bir kararla mesleği bırakmıştı. Ünlü manken, ABD’de eğitim aldı ve otelci oldu.

Mankenler kraliçesi Begüm Özbek'in bilinmeyen kariyeri

Ünlü manken Begüm Özbek, küçük yaşta ekranlara adım atan isimlerden.

Okul yıllarında spor alanında kendisini geliştiren Özbek, bir gün antrenman sonrası evine dönerken yolda keşfedildi.

Bir kast ajansı sahibi, uzun boylu, atletik yapıdaki Özbek'i görünce mankenlik teklifinde bulununca onun şöhret yolculuğu böylece başlamış oldu.

Henüz 17 yaşındayken model olarak podyuma çıktı. Önce Best Model of Turkey'de birinci seçildi.Mankenler kraliçesi Begüm Özbek'in bilinmeyen kariyeri

Ardından 1989 yılında Almanya'da düzenlenen Best Model of the World yarışmasında Türkiye'yi temsil etti ve dördüncü oldu.

GÖZDE MANKENDİ

Mankenler kraliçesi olarak anılan Özbek, 90'lı yıllarda fırtınalar estiriyordu. Özellikle mankenlik mesleğinin zirvesinin yaşandığı o günlerde podyumlarda, açılışlarda ve birçok davette boy gösteriyordu.

Mankenler kraliçesi Begüm Özbek'in bilinmeyen kariyeri - Resim : 2


Ünlü modacıların defilelerinin en gözde mankenlerindendi, magazin gündeminden de düşmüyordu.

Günde 3-4 defileye çıktıkları oluyordu.

Bir süre modellik ve sunuculuk yapan manken, ani bir karar vererek mesleğini bıraktı. 2000'li yıllarda ışıltılı hayata veda eden Özbek, tamamen farklı bir alanda kendisini kanıtlamak istedi.


Mankenler kraliçesi Begüm Özbek'in bilinmeyen kariyeri - Resim : 3


O dönem Amerika'ya yerleşen Özbek, 27 yaşındayken değişime ihtiyacı olduğunu hissetti ve kendisini geliştirmek için eğitimler aldı. 10 yıllık modellik kariyerine veda edip turizm alanında otel ve restorasyon yönetimi üzerine eğitim aldı. Ardından da Florida'da lüks bir otelde kat hizmetleri müdürü olarak uzun yıllar görev aldı. O dönemki temizlik ekibiyle fotoğrafları da ortaya çıktı.Mankenler kraliçesi Begüm Özbek'in bilinmeyen kariyeri - Resim : 4MERVE YURTYAPAN'IN SABAH GAZETESİ'NDE YAYINLANAN YAZISININ TAMAMINI BURAYA TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİNİZ