Melek Mosso konserini iptal etti

Sözlerinden ve paylaşımından dolayı linç edilen şarkıcı Melek Mosso, yarın Kuruçeşme Açıkhava'da düzenleyeceği konserini "Gerginlik duvarına bir tuğla da ben koymayacağım" diyerek iptal ettiğini açıkladı.

Melek Mosso konserini iptal etti

PowerTürk Müzik Ödülleri töreninde aldığı ödülü ‘yargılanan, ittirilen, katledilen bütün kadınlara’ armağan eden şarkıcı Melek Mosso, “Sesimiz hiçbir zaman kısılmayacak, kimse beni susturamayacak. Konuşmaya, üretmeye ve şarkı söylemeye devam” demişti.

Mosso’nun sözleri bazı kişilerin tepkilerine neden oldu ve AKP’li belediyelerden Mosso’nun konserlerini iptal etmesi talep edildi.

“ESPİRİM AMACINI AŞMIŞ”

Sosyal medyada seçim dönemi yaptığı paylaşımı hatırlatılarak linç edilen Melek Mosso Instagram’da yaptığı açıklamada ‘Seçim kombini’ diyerek yaptığım esprimin amacını aşmış olma durumundan dolayı birbirini bu kadar seven bir toplumun karşı karşıya geliyor olması çok üzücü. Amacımın kimseyi üzmek ya da ayrıştırmayı tetiklemek olmadığını beni tanıyan herkes bilir, tanımayanlara da ben, açık yüreklilikle ifade edeyim; öyle biri değilim ve yaşananlardan dolayı üzgünüm. Çünkü ben, işin sahibi hangi parti, dinleyen kitlenin siyasi düşüncesi ne diye düşünmeden şarkı söylemek isteyen biriyim. Öyle de yoluma devam etmek istiyorum” dedi.

“KADIN CİNAYETİ, SİYASET ÜSTÜ ACILARDIR”

Konuşmasından dolayı gelen eleştirilere de cevap veren Mosso, “Gelelim ödül törenindeki teşekkür konuşmama. O, benim kendi kariyerimde en içtenlikle yaptığım teşekkürlerden biriydi… Kuzenini, kocası tarafından 31 yerinden bıçaklanarak cinayete kurban veren, o acıyı iliklerine kadar yaşayan ve şahit olan bir kızın sözleri. Amacım hiçbir kişi ya da kurumu, yönetimi sorumlu tutmak değil, bu acıların bir daha yaşanmamasını dilemekti. Böyle acılar, siyaset üstü acılardır. Bunu acıyı yaşayarak tecrübe eden biri olarak, konuşmamın siyasi düzleme çekilmiş olmasını da asla arzu etmem” ifadelerini kullandı.

KURUÇEŞME AÇIKHAVA KONSERİ İPTAL

Şarkıcı, 8 Haziran’daki Kuruçeşme Açıkhava konserini de iptal ettiğini duyurdu:

“Şimdi, günün sonunda görüyorum ki, artık daha da çok birleşme zamanı. Ayrı gayri olmadan, bir olma.. Bu gerginlik duvarına bir tuğla da ben koymayacağım. Bu sebeple ben de 8 hazirandaki konserimin yapılmamasının daha doğru olacağını düşünüyorum. Hiçbir hesabı olmadan sadece müzik dinlemek, müzik yapmak, isteyenlerle pek yakında buluşacağız. Bu süreçte birleştirici olmak için aldığım kararı anlayan ve saygı duyan herkese teşekkür ederim. Bu vesileyle kırdığım, incittiğim herkesten de özür dilerim. Hepinizi seviyorum.”