Meteoroloji’den flaş gök gürültülü sağanak uyarısı!

Bugün çok sayıda kentte gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Meteoroloji’den flaş gök gürültülü sağanak uyarısı!

TELE1'in haberine göre Meteoroloji 17 Eylül Pazar günü için hava durumu tahminlerini paylaştı.

Çok sayıda kentte gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Kuvvetli Yağış Uyarısı

Yağışların; Trabzon'un doğu ilçeleri ve Rize çevreleri ile Artvin kıyılarında yerel kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Kuvvetli Rüzgar Uyarısı

Rüzgarın, Batı Karadeniz kıyıları, Marmara, Ege kıyıları ve Kuzey Ege ile Akdeniz'in iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

(MARMARA) Parçalı ve az bulutlu, Trakya'nın Karadeniz kıyılarının yer yer çok bulutlu yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

(EGE) Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

(AKDENİZ) Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

(BATI KARADENİZ) Parçalı ve az bulutlu, Sinop çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

(ORTA ve DOĞU KARADENİZ) Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri ve Artvin çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Trabzon'un doğu ilçeleri ve Rize çevreleri ile Artvin kıyılarında yerel kuvvetli olması bekleniyor.

(DOĞU ANADOLU) Parçalı bulutlu, doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Ardahan'ın kuzey, Ağrı'nın güney ve doğu, Van'ın kuzeydoğu, Erzurum'un güney çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

(GÜNEYDOĞU ANADOLU) Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.