Rol arkadaşlarından Nedret Güvenç'e hüzünlendiren veda

Oyuncu, yönetmen ve seslendirme sanatçısı Nedret Güvenç, 90 yaşında hayata veda etti. Güvenç, 1998 yılında Kültür Bakanlığı'nca verilen Devlet Sanatçısı unvanını almıştı.

Rol arkadaşlarından Nedret Güvenç'e hüzünlendiren veda

Türk sinemasının usta isimlerinden Nedret Güvenç, sabaha karşı yaşamını yitirdi.

Sinemanın ve tiyatronun efsane ismi, sanat hayatı boyunca birçok ödülün sahibi oldu.

Birbirinden önemli projelerde yar alan Güvenç 1998 yılında Kültür Bakanlığı’nca verilen Devlet Sanatçısı unvanını almıştı.

ROL ARKADAŞLARINDAN HÜZÜNLENDİREN MESAJLAR

Filiz Akın: "Biraz önce çok değerli Nedret Güvenç ablamızı kaybettiğimizi öğrenmenin hüznüyleyim…

En son 'Tatlı Dillim' filminde birlikte oynamıştık. Pek çok filmde de beni konuşmuş, o role can vermişti.

Karşılıklı severdik çok birbirimizi...

Tiyatro, sinema camiasının başı sağolsun. Mekanın cennet olsun Nedret Güvenç ablam"

Rol arkadaşlarından Nedret Güvenç'e hüzünlendiren veda


Hülya Koçyiğit: "Türk tiyatrosuna ve sinemasına ömrünü adamış, Yeşilçam’ın vefakar annesi, iyi kalpli kadını Nedret Güvenç'i kaybettiğimizi üzülerek öğrendim.
O güzel, yumuşacık, benzersiz sesinle ve güler yüzünle hep kalbimdesin Nedret Abla. Başımız sağ olsun."

Rol arkadaşlarından Nedret Güvenç'e hüzünlendiren veda - Resim : 2

Ece Uslu: “Büyük teyzem Nedret Güvenç Bilgütay’ı maalesef dün sabaha karşı uykusunda kaybettik. Zorlu bir hayatın ardından kendisine harika bir hayat kurdu. Yetenekleri ve başarılarıyla donattı hayatını ve asıl benim için en önemli olanı kıymetli eşi rahmetli Okan Bilgitay ile birlikte aşklarını ve aralarında ki saygıyı hiç bir zaman kaybetmeden ve o güzel aşklarına hepimizi imrendirerek yaşadılar güzel hayatlarını. Aşkları ve birliktelikleri herkese örnek olabilecek kadar harikaydı, şimdi artık tekrar bir aradalar…. Ve benim hayatımda çok önemli olan sevgili anneannem Nebile Fikriye Güvenç ile de beraberler artık… Hepinizi çok seviyorum. Sen hepimizin çok kıymetlisiydin sevgili ve biricik teyzeciğim. Allah rahmet eylesin. Mekanın cennet olsun. Işığınla aydınlat gittiğin yeri… Seni çok seviyorum.”

Rol arkadaşlarından Nedret Güvenç'e hüzünlendiren veda - Resim : 3

Nevra Serezli: "Çok değerli Nedret Güvenç'i kaybettik... Tiyatronun başı sağolsun"

Çiçek Dilligil: “Babamın bayrağını taşıyan en tutkulu öğrencisi, annemin sırdaşı, omuzdaşı, 26 yıllık Avni Dilligil Ödülleri’nin sırtlanıcısı, nikâh şahidim, ustam, Nedret teyzem.. Türk Tiyatrosu yazar, yönetmen, oyuncu, hoca kısaca çok önemli bir tiyatro insanı ile vedalaşıyor. Tiyatronun divası… Sizlerin açtığı yolda bayrak bizde. Elden geldiğince. Hep anlatırdı Nedret teyze, ilk sahneye çıkışı annemin hastalanması ile olmuş, onun yerine acil hazırlanmış. Sonrasında da ilk kendi rolündeki karakterin adı Belkıs imiş. ‘Uğurumsun sen’ derdi. Babamı, hocalığını bana anlatanım idi hep. Şimdi hepsine benden selam edin Nedret teyzeciğim. Nurlar içinde uyuyun.”