Sanat dünyasından Özdemir Erdoğan'ın Zeki Müren açıklamalarına sert tepki!

"Zeki Müren kötü bir rol modeldi. Onu izleyen erkek çocuklar travmalar yaşadı” diyen Özdemir Erdoğan’ın söylediklerine tepkiler çığ gibi büyüdü.

Sanat dünyasından Özdemir Erdoğan'ın Zeki Müren açıklamalarına sert tepki!

Sacit Aslan sosyal medya hesabından yayınladığı yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Özdemir Erdoğan Bey B.Maksim’de 2 ay gibi uzun bir süre çalıştı ve her gece programı bittiğinde bir saat birlikte oturup uzun sohbetlerimiz olmuştu.

Çok önemli bir müzik insanı olmasının yanında son derece entelektüel ve bilge bir kişiliktir.

En önemlisi saatlerce yapılmış sohbetlerin sonuna kadar hiçbir yerinde, hiç kimseyi incitecek bir konuşma, rencide edecek bir kelime veya bir dedikodu asla yapmamıştır, gıyaben dahi olsa....

Böyle meziyetleri olan biri Zeki Müren gibi çok önemli bir sanatçı hakkında neden böyle kırıcı konuşmalar yapar ve itham eder? Neden Bülent Ersoy ile mukayese edip kendi kendine racon keser? Gerçekten aklım almıyor. Ayrıca kendisi de çok iyi bilir ki Zeki Bey her devirde ve her konuda Bülent Ersoy’dan epeyce öndedir.

Bu kişilerin eşcinsel ve transseksüel tercihleri kendilerini ilgilendirir ve tamamen özel hayatlarıdır. Erdoğan Bey'in iddia ettiği gibi 'Böylesi cinsel tercihlerden etkilendim' diyenler aslında kendi içlerinden gelen bu isteklerini kendi yaşamlarına yansıtıyor demektir. Dolayısıyla Zeki Müren gibi bir sanatçı hakkında gıyaben bile olsa yapılan bu ithamlar Özdemir Erdoğan gibi bir şahsiyete hiç mi hiç yakışmıyor."

Yonca Evcimik: “Sanatçıların eserlerinin yerine cinsel yönelimlerinin konuşulması ve bunların travma konusu olduğunun söylenmesi ayıp şeyler.”

Selda Bağcan: “Böyle homofobik düşünen kişilerde derinlerde mutlaka bir şeyler vardır. Kim Zeki Müren’e bakarak gey olmuş, böyle bir şey olabilir mi? Herkes kendinden sorumlu. Pes vallahi.”

Demet Akalın Instagram’da Zeki Müren’in Çanakkale şehitleri Anıtı için yaptığı bağışı anlatan bir videoyu paylaşıp şöyle yazdı: “Büyük Zeki Müren’i mezarında rahat bırakın... Allah’ın soracağı soruları sormak sana mı kaldı? Ölmeyecek gibi konuşanlar için yapacak bir şey yok.”

Aylin Aslım: “Zeki Müren her yaşta dinlerken de izlerken de büyüledi beni, travmam filan yok. Fakat Özdemir Erdoğan’ın ‘Keman Öğretmeni’ şarkısı ve klibi, çocukken çok kafamı karıştırmış, rahatsız etmiştir mesela.”

Özdemir Erdoğan’ın sözlerine cevap veren Bülent Ersoy ise Posta'ya konuştu “İnsanların birbirlerini yargılamaları, hele ki ölünün ardından konuşmak son derece yakışıksızdır. Ben kendimce doğru olduğuna inandığım şeyi yaptım. Burada mühim olan benim durumumdan ziyade Zeki Müren beyefendinin musikideki önemli yeridir. Zaten Zeki Müren çok büyük bir ses icracısı, bestekar ve şov insanıydı. İnsanları bacak arasıyla değerlendirmeyin. İnsanlar beyinleriyle düşünür. Bizler gibi sanatkarlar da beyinlerindeki işlevler, gırtlaklarındaki özellikler ve ses icracılığı ile değerlendirilmeli. Ruhu şad olsun.”