"Şimdiki Zaman Siyaset" hangi kanalda yayınlanacak?

Halk TV’de yayınlanan "Şimdiki Zaman Siyaset" programı yayından kaldırılmıştı.

"Şimdiki Zaman Siyaset" hangi kanalda yayınlanacak?

Halk TV’de yayımlanan “Şimdiki Zaman Siyaset” programı, kanal yönetimi tarafından kaldırıldı.

Gürkan Hacır’ın hazırlayıp sunduğu "Şimdiki Zaman Siyaset" programının daimi katılımcıları Barış Yardakaş, İsmail Saymaz, Erol Mütercimler ve Elfin Tataroğlu idi.

Programın kaldırıldığını bizzat Gürkan Hacır attığı şu tweetle duyurmuştu:

“Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş beni arayarak, Şimdiki Zaman siyaset programımızın yayından kaldırıldığını iletti. Toktaş, gerekçe olarak da ben, İsmail Saymaz, Elfin Tataroğlu, Barış Yarkadaş ve Erol Mütercimlerin’in başka TV kanallarındaki tartışma programlarına çıkmamamızı gösterdi. Bu durum Halk TV’nin diğer günlerdeki raitinglerini etkiliyormuş. Son 2 sezonda tam 28 hafta tüm haber kanalları içerisinde gün birinciliğini bize veren izleyicilerimize ve onlarla buluşmamızı sağlayan Halk TV’ye teşekkür ederiz. Başka mecralarda görüşmek üzere.”

Korkusuz Gazetesi yazarı Can Ataklı, bugünkü yazısında “Size bugün bir medya dedikodusu yazmak istiyorum” diyerek programın yeni adresini duyurdu.

“Peki program gerçekten katılımcıların başka kanallara çıkması ve Halk TV’nin o saatlerdeki reytingini düşürmesi nedeniyle mi kaldırıldı?” diye soran Ataklı şunları yazdı:

“Halk TV’den bu konuda hiçbir resmi açıklama yapılmadı.

Medya kulislerindeki yaygın inanışa göre ise; özellikle Barış Yarkadaş’ın CHP’de ortaya çıkan bazı taciz-tecavüz olaylarını İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu da suçlayarak açıklaması, CHP’de rahatsızlık yarattı ve CHP bu programın kaldırılması için Halk TV’ye baskı yaptı.

Şimdi duyduğum dedikoduya gelelim.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin bu olayla böylesine ilişkilendirilmesinden çok rahatsız olmuş.

CHP yöneticileri, KRT’nin yönetimiyle görüşmüşler.

Halk TV’den çıkarılanlar önümüzdeki günlerde aynı programı KRT ekranlarından sunmaya başlayacaklarmış.

NOT: Sahiplik açısından KRT, CHP’ye Halk TV’den çok daha yakın bir televizyon kanalı.”