Taner Ölmez: "Ellerimdeki nasırlar hâlâ geçmedi"

Taner Ölmez’in başrolünü oynadığı, Ampute Milli Takımı’nın yıldız futbolcusu Barış Telli’nin ilham veren hayat hikâyesini anlatan "Hayatla Barış" filmi vizyona girdi.

Taner Ölmez: "Ellerimdeki nasırlar hâlâ geçmedi"

Taner Ölmez, kariyerinin en özel projelerinden biri olan “Hayatla Barış” filminde geçirdiği trafik kazası sonrası bacağını kaybeden ama buna rağmen umudunu kaybetmeyip Ampute Milli Takımı’nın yıldız futbolcusu Barış Telli’ye hayat verdi.

Bugün vizyona giren filmin çekim sürecinde zor anlar yaşadığını belirten Taner Ölmez, Birsen Altuntaş’ın Youtube kanalına konuştu.


Taner Ölmez: "Ellerimdeki nasırlar hâlâ geçmedi"


Ellerindeki nasırların hâlâ geçmediğini söyleyen Taner Ölmez şöyle konuştu:

“Barış’ı çok sevdim, tanıdıkça daha fazla sevdim… Sevdiğin ve saygı duyduğun bir insanı oynayınca sen de inceleyip sık dokuyorsun. Böyle bir farklılık oldu benim için… Ve bu da projeyi sahiplenmeme, daha fazla sevmeme sebep oldu. Elindeki nasırlar bizim tanışmamızdan sonra oldu. Öncelikle ben kanedyenleri alıp tek başıma çalıştım. İlk başta yürümeye başladım, sonra koşmaya başladım. Bir hafta ellerimi açamadım. Omuzlarım çöktü, bütün yük omuzlarıma biniyor. Hiçbir zaman çalışmayan kaslarımı çalıştırmam gerekiyordu. Tek ayakla top oynamam gerekiyordu. İnanılmaz bir deneyim oldu benim için ve benim her şeyi güçsüz ayağıma bunu yaptırmam gerekiyordu sol ayağıma… O yüzden ekstra zorlandım açıkçası… Benim için zor ve acılı bir süreçti. Elimdeki nasırlar hâlâ geçmedi…”