Üfürükçü hem parasını aldı, hem istismar etti!

Oğlu ile yaşayan restoran işçisi kadın, büyü bozduğunu söyleyen bir kişinin tuzağına düştü. “Oğluna büyü yapılmış; ancak ben bozarım” diyen Murat Algaç, kadından 20 bin TL aldı. Hazırladığı muskanın etkisinin artması için münasebete girmeleri gerektiğini söyleyen Algaç, kadını da ikna etti.

Üfürükçü hem parasını aldı, hem istismar etti!

HALKTV'den Dinçer Gökçe'nin haberine göre İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na geçen günlerde dikkat çeken bir başvuruda bulunuldu. Şikâyette bulunan kişi, bir restoranda asgari ücretli olarak çalıştığı öğrenilen H. S. (52) Şüpheli konumda ise Murat Algaç (37) isimli bir kişi yer aldı.

Suç duyurusuna göre, oğlu ile bir takım sorunlar yaşayan anne H. S. bu süreçte Murat Algaç ile tanıştı.

Algaç kendisini ‘hoca’ olarak tanıttı. Oğlunun kendisinden daha fazla uzaklaşmasından endişe eden anne H. S., Algaç’ın söylemlerinden etkilendi.

‘BU BÜYÜYÜ ANCAK BEN BOZARIM’

“Oğluna büyü yapılmış. Bu büyüyü ancak ben bozarım” diyen Algaç bir muska hazırlayacağını söyleyerek H. S.’den 20 bin TL aldı. Algaç, içinde ne olduğu bilinmeyen bir muskayı H. S.’ye verdi ve parayı aldı.

‘BİRLİKTE OLALIM MUSKANIN ETKİSİ ARTSIN’

H. S.’yi etkisi altına aldığını gören Algaç, yeni bir hamlede daha bulundu. Algaç H. S.’ye “Muskanın etkisinin artması için münasebete girmemiz gerekir” dedi. Algaç, kadını birlikte olmaya da ikna etti. Algaç, H. S. ile birlikte olduktan sonra bu kez “Artık sevgili olduk. Evlenmemiz gerekir” dedi.

20 BİN TL DAHA ALDI İZİNİ KAYBETTİRDİ

Algaç, H. S.’ye “20 bin TL daha verebilirsen iyi olur. Borçlarımı ödeyeyim. Ondan sonra evleniriz” dedi. Algaç bir 20 bin TL daha aldıktan sonra sırra kadem bastı.

‘GECE EVİNDE MUSLUK AÇILACAK’

H. S., dolandırıldığını anlayınca bu kişiye ulaşmaya çalıştı ancak sonuç alamadı. Bu süreçte Algaç, farklı bir numaradan H. S.’ye ulaştı. 10 Haziran 2023 günü Algaç, mağdur kadına “Sesi duydun mu. Gece evinde musluk açılacak. Öyle bir rüya göreceksin ki, senin işin bitti artık" şeklinde mesaj gönderdi.

AÇIK SAÇIK FOTOĞRAFLAR ATTI

Mesajın atıldığı numarayı arayan H. S. parasını istedi. Algaç, aldığı parayı inkâr ettiği gibi kadını tehdit ederek para istemeye devam etti.

Bu süreçte Algaç, H. S.’ye açık saçık bir dizi mesaj ve fotoğraf gönderdi.