Yasemin Kozanoğlu: "Üvey annem kara para aklıyor"

İş adamı Ahmet Kozanoğlu'nun oyuncu ve model kızı Yasemin Kozanoğlu babasının vefatının ardından üvey annesi Neslihan Kozanoğlu'nun babasına ait 35 milyon dolar ve gayrimenkulleri yurtdışına kaçırarak kara para akladığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Yasemin Kozanoğlu: "Üvey annem kara para aklıyor"

Sabah Gazetesi'nden Atakan Irmak'ın haberine göre Ahmet Kozanoğlu 2019'da vefat ettiğinde tüm mirasına üçüncü eşi Neslihan Kozanoğlu sahip çıkmıştı. Ahmet Kozanoğlu'nun çocukları ise bu durumu itiraz edip, dava açmışlardı.

MİLYAR DOLARLIK MİRAS ŞİKÂYET KONUSU OLDU

Aile içerisinde görülen davalara bir yenisi daha eklendi. Oyuncu ve modellik yapan Yasemin Kozanoğlu Avukatı Sinan Civriz aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yeni bir dilekçe sunarak Neslihan Kozanoğlu'nun babasına ait paraları kendi üzerine geçirerek yurtdışına kaçırdığını ve kara para aklama faaliyeti yürüttüğünü belirterek suç duyurusunda bulundu.

Şikâyet dilekçesinde 2019 yılında hayatını kaybeden Ahmet Kozanoğlu'nun 1983 yılında el konulan bankasında 1,2 milyar dolar mevduat, 12 adet şirket ve şirket içerisinde 25 milyon dolar paranın bulunduğuna dikkat çekildi.

KARA PARA İDDİASI ARAŞTIRILACAK

Neslihan Kozanoğlu'nun babasının 3'üncü eşi olduğu belirtilen şikâyet dilekçesinde ünlü oyuncu üvey annesinin mal varlığının bulunmadığını, babasından kalan milyar dolarların kendilerinden gizlenerek Neslihan Kozanoğlu tarafından hukuka aykırı bir şekilde Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri ve Hollanda'da bulunan şirketler üzerine aktarılarak kara para aklama faaliyeti yürütüldüğüne dikkat çekildi.

Konuya ilişkin bilgi ve belgeleri savcılığa sunan Yasemin Kozanoğlu, Neslihan Kozanoğlu'nun cezalandırılmasını talep etti.

Şikâyet sonrası olayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.