Yazar Paulo Coelho'dan Mete Gazoz'a duygulandıran destek

"Okçu'nun Yolu" (The Archer) isimli kitabını Mete Gazoz'a adayan dünyaca ünlü Brezilyalı roman ve söz yazarı Paulo Coelho, sosyal medya hesabından "Champion" diyerek Gazoz'u paylaştı.

Yazar Paulo Coelho'dan Mete Gazoz'a duygulandıran destek

Milli okçu Mete Gazoz, Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen Dünya Okçuluk Şampiyonası'nda Kanadalı rakibi Eric Peters'i 6-4 yenerek şampiyon oldu.

24 yaşındaki milli okçu, yarı finalde dünya 1 numarası Marcus D'Almeida'yı 6-3 yenmişti. Mete Gazoz finalde de Kanadalı rakibi Eric Peters'i 6-4 yendi ve kariyerinde ilk kez dünya şampiyonluğu yaşadı.

Şampiyonluğun ardından konuşan Mete Gazoz, "Çok iyi oldu, çok da güzel oldu. Berlin'i seviyordum ama şimdi daha çok seviyorum. En iyi okçu bendim, şimdi daha da iyi oldum." dedi.


DÜNYACA ÜNLÜ YAZAR PAYLAŞTI

"Simyacı" başta olmak üzere eserleri 170 ülkede 83 dilde yayımlanan ve toplam satışı 320 milyonu geçen Brezilyalı roman ve söz yazarı Paulo Coelho Gazoz'u Twitter'da paylaştı. Şampiyonluk haberini alıntılayan yazar paylaşımına "Champion!" notunu düştü.


Yazar Paulo Coelho'dan Mete Gazoz'a duygulandıran destek

Paulo Coelho, Türkçe'ye "Okçu'nun Yolu" (The Archer) adıyla çevrilen son kitabını milli sporcuya adamıştı.


Yazar Paulo Coelho'dan Mete Gazoz'a duygulandıran destek - Resim : 2


Twitter'daki hesabından video paylaşan 74 yaşındaki yazar, son kitabının Türkçe baskısını eline alarak, "Mete Gazoz, bu kitabı ilk olarak sana adıyorum. Senin gibi bir okçuluk dehasına kendi okçuluk eserimi sunuyorum. Bu sayede hayatlarımızı daha iyi anlayabiliriz." ifadelerini kullanmıştı.