Bir aile yok oldu! 3 çocuğu ile eşinin gıyabi cenaze namazını kıldı

Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerin ardından Hatay'ın Antakya ilçesindeki 250 daireli Rönesans Rezidans da yıkıldı.

Bir aile yok oldu! 3 çocuğu ile eşinin gıyabi cenaze namazını kıldı

2013 yılında tamamlanan ve 'Cennetten bir köşe' sloganıyla satışa çıkarılan 'lüks' yapıda yüzlerce vatandaş hayatını kaybetti.

Bir aile yok oldu! 3 çocuğu ile eşinin gıyabi cenaze namazını kıldıHataysporlu futbolcu Christian Atsu ile Sportif Direktör Taner Savut'un da yaşamını yitirdiği sitede bazı vatandaşlara depremin üzerinden günler geçmesine rağmen ulaşılamadı. Onlardan biri de Suriye uyruklu Abdo Sanna'nın ailesi oldu.Bir aile yok oldu! 3 çocuğu ile eşinin gıyabi cenaze namazını kıldı - Resim : 2Depremde Rönesans Rezidanst'ta oturan Sanna'nın çocukları Janna, Nader ve Ömer ile eşi Zeynep'ten haber alınamıyor.

Suriye'de eczanesi olan Abdo Sanna, "Ben deprem olduğunda Suriye'deydim ve depreme de orada yakalandım. Hemen ailemin yanına Hatay'a gelmek istedim ancak çok zor ulaştım. Geldiğimde oturduğumuz bina yan yatmıştı. Günlerce A2 bloğun enkazı başında nöbet bekledim. Ancak çocuklarım ve eşim enkazdan çıkmadı. Bunun üzerine çevre bölgelerdeki tüm hastaneleri gezdim, kimsesizler mezarlığına baktım, DNA örnekleri verdim ama hiçbir iz bulamadım. Çocuklarım ve eşim nerede bilmiyorum" ifadelerini kullandı.

'GÜVENLİ OLDUĞUNU SÖYLEDİLER'

Rönesans Rezidans'a güvenli olduğunu düşündükleri için taşındıklarının söyleyen Sanna, "Eşim ve ben eczacıyız. Suriye'den ilk olarak İstanbul'a oradan da Hatay'a gelmiştik. Çocuklarımız olduğu için onların oynayabilecekleri, güvenli bir yer olsun istemiştik ve 4 sene önce de Rönesans Rezidans'tan ev kiralamıştık. Evi kiralarken de bize sitenin sağlam ve güvenlikli olduğu söylenmişti. Ancak depremde yıkıldı ve aileme de ulaşamıyorum. Cenazelerini bulamadığım ailemin cenaze namazını kıldık. Tek isteğim eşim ve çocuklarımdan haber alabilmek. Depremde hepsi birliktelerdi. Yetkililer lütfen bizlere yardımcı olsun" diye konuştu.


DHA