Bir dönemin devi olan Yüksel İnşaat'ın lüks villa ve arsaları icradan satılacak

Birkaç yıl öncesine kadar dünyanın en büyük 250 müteahhitlik firması listesinde yer alan Yüksel İnşaat şimdilerde icra ve iflas davaları ile gündemde.

Bir dönemin devi olan Yüksel İnşaat'ın lüks villa ve arsaları icradan satılacak

HALKTV'nin haberine göre Yüksel İnşaat’ın yanı sıra Yüksel Holding’in de borcundan ötürü, grubun Bodrum’da bulunan 4 villa ve arsası icradan satılacak.

4 gayrimenkul için belirlenen bedel 140 milyon TL. Borçlu listesinde sunucu İvana Sert’in eski eşi iş insanı Yurdal Sert'te var.

Alacaklı konumdaki özel bir bankanın leasing şirketi, Yüksel Holding ve Yüksel İnşaat’ın yanı sıra bu şirketlerin yetkilileri olan Emin Sazak, Süleyman Servet Sazak ile Yurdal Sert’in sahibi olduğu Bodrum’daki 4 değerli gayrimenkulü icradan satışa çıkardı.

VİLLA DA TARLA DA İCRALIK

Bodrum Türkbükü’nde bulunan dubleks villanın yanı sıra, bu ilçedeki arsa ve tarlalar da icradan satılacak. Türkbükü’nde bulunan villa için belirlenen bedel 20 milyon lira.

Bodrum Kızılağaç’ta bulunan 9 dönümlük arsa ise 44 milyon 250 bin TL bedelle satışa konuldu.

ARSANIN BEDELİ 46 MİLYON LİRA

Kızılağaç’ta bulunan 5 bin 600 metrekare tarla için 28 milyon liralık bedel belirlenirken, 9 bin 200 metre karelik bir başka arsa için ise 46 milyon liralık bedel belirlendi.

İLK İHALE 12 EKİM’DE

Söz konusu gayrimenkullerin icradan satış ihalesi 12 Ekim’de yapılacak. İlk ihalede alıcı çıkmaması halinde ihale 8 Kasım’da yinelenecek.

BİR DÖNEMİN DEVİYDİ

Öte yandan, dünyanın çeşitli ülkelerindeki projelerinde 10 bini aşkın kişinin çalıştığı Yüksel İnşaat'ın temeli 1963 yılında Ankara’da atıldı. Kurulduğu ilk yıllarda özellikle Türkiye genelindeki liman projelerinde yer aldı. İlerleyen yıllarda Körfez ülkelerinde ve Orta Asya ülkelerindeki çeşitli projeleri hayata geçirdi.

Ancak şirket bir süredir büyük bir mali darboğazla yüz yüze. Değerli gayrimenkullerinin icradan satışı dışında Yüksel Holding ve Yüksel İnşaat’a karşı Ankara’da açılan iflas talepli dava ise sürüyor.