Bursa Belediyesi Hüseyin Turan'ın konserini iptal etti

Daha önce Melike Şahin'in konserini iptal etmesiyle gündeme gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, seçim sürecinde siyasi görüşlerini ifade ettiği paylaşımları nedeniyle Türk Halk Müziği sanatçısı Hüseyin Turan’ı festival programından çıkardı.

Bursa Belediyesi Hüseyin Turan'ın konserini iptal etti

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından düzenlenen ve 7-31 temmuz tarihleri arasında başlayacak olan 61'inci Uluslarası Bursa Festivali'nde 29 Temmuz gecesi sahne alması beklenen Hüseyin Turan konseri iptal edildi.

Bursa Belediyesi Hüseyin Turan'ın konserini iptal etti

Konserin iptal edildiği, BKSTV'nin sosyal medya hesaplarından duyuruldu.

Bursa Belediyesi Hüseyin Turan'ın konserini iptal etti - Resim : 2


Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "61. Bursa Festivali’nin anlaşmaları Bursa Kültür Sanat Turizm Vakfı tarafından seçimden aylar önce gerçekleştirilmişti. Ancak seçim sürecinde ve sonrasında bazı sanatçıların toplumumuzu ayrıştırıcı, değerlerimize saygısızlık yaptığı açıklamalarını gördüğümüzde, buna tepkisiz kalmamız beklenemezdi. Bu nedenle daha önce Melike Şahin konserini iptal etmiştik. Bugün de Hüseyin Turan isimli sanatçıyı konser programımızdan çıkarmış bulunuyoruz. Kültür sanat çalışmalarımızda Millî İradeye ve toplumun değerlerine saygı gösteren sanatçılarla yolumuza devam edeceğimizi bir kez daha belirtmek isterim... " ifadelerine  yer verdi.

Bursa Belediyesi Hüseyin Turan'ın konserini iptal etti - Resim : 3

Geçtiğimiz günlerde BKSTV tarafından yapılan açıklamada, Melike Şahin konserinin de iptal edildiği duyurulmuştu.

DHA