Ekrem İmamoğlu'ndan son dakika açıklamaları

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu açıklama yaptı.

Ekrem İmamoğlu'ndan son dakika açıklamaları

Habertürk'ün haberine göre Ekrem İmamoğlu saat 23.30'da yaptığı yeni açıklamada şunları kaydetti:

"En son sizlerle paylaştığım süreçten bu yana artık seçimin son anlarına yaklaşmış durumdayız. Şu anda bizim sistemimizde teknolojiyle birlikte elde ettiğimiz farklı veri akışlarının bir arada değerlendirilmiş haliyle yüzde 96'sının sonuçları elimizde var.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri bu an itibariyle yeni dönemdeki yetkiyi İstanbul halkıyla birlikte bize vermiştir diyebiliriz. Elbette resmi açıklamaları, YSK, ilçeler ve il rakamlarıyla birlikte mazbata anıdır esas olan. Şu an itibariyle 1 milyonun üzerinde oyla sonuçlar belli olmuştur diyebilirim.

"BİRÇOK İLÇEDE KAFA KAFAYA DEVAM EDİYOR"

Açıkçası yüzde 52'ye yakın oy oranımızla yüzde 39,5 civarında oy oranı iki rakip arasındaki farkı tariflemekte. Bizi mutlu eden hedeflerimiz ilçeler noktasında büyük oranda gerçekleşmiş olmamızdır. 14 belediyemizin tamamı görevimize devam edeceğimiz belediyeler.

Yanı sıra 11 belediyede de artık elde ettiğimiz veriler gereği sonuçlanma aşamasına gelinmiş, neredeyse sonuçlar belli olmuş diyebileceğimiz ilçeler. Beyoğlu, Bayrampaşa, Beykoz, Çatalca, Silivri, Çekmeköy, Tuzla, Sancaktepe, Şile.

Ama başta şu anda Gaziosmanpaşa, Pendik gibi ilçelerimiz olmak üzere rekabetin birçok ilçede kafa kafaya devam ettiğini ifade etmek isterim. İlçelerdeki oy tasnifi ve sürecin takibi noktasında emek gösteren arkadaşlara buradan teşekkür ediyorum.

İlçe belediye meclis üyeliklerinin ve ilçe belediye başkanlıklarının sonuçlanmadığını bu noktada tutanakların net olarak toparlanıp, ıslak imzalı tutanakların il başkanlığımıza ulaştırılacak ana kadar takibin en sıkı şekilde yapılmasına sevgili yol arkadaşlarımıza il başkanımızla birlikte iletmeyi borç biliyoruz.

"SEÇİMİ KAZANMIŞ BULUNUYORUZ"

Onlara da demokrasinin düğününde çok değerli görev yaptıkları için her birine ayrı ayrı teşekkürü borç biliyorum. Seçimi kazanmış bulunuyoruz. Bu başarının elbette paydaşları var. Çok saygıdeğer CHP Genel Başkanımız sayın Özgür Özel, MYK üyelerimiz, PM üyelerimize, milletvekillerimize çok çok teşekkür ediyorum. İstanbul'da olağanüstü örgütsel mücadeleyi veren il başkanımız düzeyinde bütün örgüt üyelerimize, kadın kollarımıza, üyelerimize yürekten teşekkür ediyoruz.

Her ilçede belediye başkan adayımız var. Gerçekten tarihin en düzenli, düzeyli insana odaklı kampanyalar yürüten 39 ilçe adayı başkanımıza ve ekip arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. İstanbul gönüllülerine, on binlerce insanımızın varlığı bizi mutlu etmiştir. Hala sandıklarında görevlerini sürdüren yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

İstanbul İttifakı'nı içselleştiren halkımıza, kadınlara, çocuklara, gençlere İstanbul İttifakı kavramını ruhen, bedenen kabul eden herkese, vicdan ittifakına vicdan ittifakına teşekkür ediyorum. Emeklilere, gençlere, işçilere, emekçilere, iş insanlarına teşekkür ediyorum.

"KAMPANYA EKİBİMİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Tüm hayatıma güç katan bu zor süreçte en büyük yardımcım olan sevgili eşime, Dilek'e, Semih'e, Beren'e, anneme, babama çok teşekkür ediyorum. Dualarıyla bana manevi güç katan İstanbul'un her sokağında, Türkiye'nin birçok yerinden farklı vasıtalarla dualarını yollayan teyzelerimize, annelerimize, ablalarımızın ellerinden öpüyorum. Dualarınız kabul oldu. O mitinglerin en ön saflarında duran çocuklarımıza, ruhen süreci hisseden bizimle kavrayan o güzel çocuklarımıza teşekkür ediyorum.

Kampanya ekibime çok teşekkür ediyorum. Dostlarıma, yöneticilerime Danışmanlara, akademisyenlere teşekkür ediyorum. İBB nezdindeki yöneticisinden emekçisine, idarecisi, çalışanına, mimar, mühendis uzmanına bütün kurum ve kuruluşlarında bulunan 90 bin insanımıza teşekkür ediyorum."