Garanti BBVA, taşıt kredisi süreçlerini dijitalleştirdi

Dijital ürün ve hizmetleriyle müşterilerinin hayatını kolaylaştırmayı amaçlayan Garanti BBVA, taşıt kredisi süreçlerini tamamen dijitalleştirdiğini duyurdu.

Garanti BBVA, taşıt kredisi süreçlerini dijitalleştirdi

Bayiden Anında Kredi (BAK) kanalından taşıt kredisi başvurusu yapan bireysel müşteriler, kredi süreçlerini dijital belge onayıyla gerçekleştirebiliyor.

Müşteriler, bankanın mobil uygulaması üzerinden de kredi dokümanlarına dijital belge onayı vererek süreci hızlıca tamamlayabiliyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Murat Çağrı Süzer, “Tüm ürünlerimizi müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarına göre sürekli yenileyerek hayatlarını kolaylaştırmak öncelikli hedefimiz. Bu kapsamda lider olduğumuz tüketici finansmanı alanında otomobillerini bayilerden satın alan müşterilerimize BAK servisimizle bayiden çıkmadan binek ve ticari taşıt kredisi kullandırmaktaydık. Şimdi ise bu kredinin dokümanlarını Garanti BBVA mobilden imzalama özelliğini devreye aldık. Müşterilerimiz Mobil uygulamamız üzerinden onay vererek maksimum 30 dakikada para transferi dahil kredi kullanabiliyor. Bu gelişmenin bir diğer katkısı ise doğaya olacak, dijital onay ile yılda ortalama 600 bin adet A4 kâğıt tasarrufu sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

 

DHA