Gülşen Bircan Bali, Arto ve Seren Serengil için harekete geçti!

Sevilen sanatçı Gülşen, Söylemezsem Olmaz yorumcuları Arto, Bircan Bali ve Seren Serengil'in kişilik haklarına saldırdıklarını gerekçe göstererek 1 ay süreyle uzaklaştırma kararı aldırdı.

Gülşen Bircan Bali, Arto ve Seren Serengil için harekete geçti!

Sözcü Gazetesi'nden Hayati Arıgan'ın haberine göre besteleri, sahne şovları ve kadife sesiyle milyonların kalbinde taht kuran saantçı Gülşen'den yeni bir hamle geldi.

Avukatı Emek Emre aracılığıyla İstanbul Aile Mahkemesi'ne başvuruda bulunan Gülşen'in, dilekçede mesleği gereği sahne şovları yaptığı, onun dışında iyi bir eş ve anne olduğu ifade edildi.

Bircan Bali, Arto ve Seren Serengil hakkında verilen dilekçede, 'Lolipop' isimli şarkısının görsel ve sosyal medyada yayınlanmasının ardından Gülşen'in sahne performans ve şovları üzerinden yalnızca kendisine değil, eşine ve çocuğuna karşı açık bir şekilde aile birliği hedef alacak şekilde onur ve saygınlığını rencide edici, aleni hakaret içeren söylemlerle kişilik haklarına saldırıldığı öne sürüldü.

Arto, Seren Serengil ve Bircan Bali'nin sunuculuk yaptıkları 'Söylemezsem Olmaz' isimli TV programında sürekli ve sistematik olarak Gülşen'e saldırıldığının ileri sürüldüğü dilekçede, sanatçı üzerinden de reklamlarını yapmaya çalıştığı iddia edildi.

Dilekçede Gülşen'e karşı, Arto olarak bilinen Harutyan Dalga, Seren Serengil ve Bircan Bali hakkında 6284 Sayılı Kanuna Göre Koruma Kararı gereğince uzaklaştırma ve koruma tedbir kararları uygulanması istendi.

İstanbul Aile Mahkemesi talebi inceleyerek, şiddet mağduru olduğu iddia olunan Gülşen Çolakoğlu'nun beyana göre karşı yanlardan gelebilecek şiddete yönelik yakın ve tehlikeli davranışlara açık olduğu, korunması gerektiği kararına vardı.

Mahkeme üç ismin Gülşen'e karşı, şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına, iletişim araçlarıyla veya sair surette rahatsız etmemesine ve bu tedbirlerin 1 ay süreyle uygulanmasına karar verdi.

Mahkeme tedbir kararının ihlal edildiği takdirde zorlama hapsine başvurulacağını da Harutyan Dalga (Arto), Seren Serengil ve Bircan Bali'ye hatırlattı.